• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Zaskakujące fakty na temat seksu

Poza oczywistością, stosunek seksualny przynosi wiele zdrowych korzyści. Może pomóc poczuć się szczęśliwszym, być zdrowszym i prowadzić dłuższe życie. Może również chronić przed chorobami i ewentualnie zapobiegać rakowi. Tutaj badamy niektóre z dodatkowych korzyści, jakie może ci przynieść uprawianie seksu.

Seks obniża stres

Kurs może obniżyć poziom twojego stresu. W badaniu opublikowanym w czasopiśmie "Biological Perspective" poproszono uczestników o wzięcie udziału w stresującej aktywności, takiej jak wygłaszanie przemówienia lub branie udziału w skomplikowanym quizie matematycznym. Uczestnicy, którzy odbyli stosunek pochwowy przed wykonaniem stresującego zadania, mieli niższy poziom stresu i niższe ciśnienie krwi w porównaniu z osobami, które nie uprawiały seksu, tymi, które masturbowały się i tymi, które miały kontakt seksualny bez stosunku.

Mniej seksu, więcej pracy

Naukowcy z Uniwersytetu w Gottingen w Niemczech stwierdzili, że osoby z mniej rozwiniętym życiem seksualnym mają tendencję do podejmowania większej ilości pracy, aby zrekompensować sobie brak spełnienia w sypialni. W badaniu poproszono 32.000 osób o opisanie swoich nawyków seksualnych i zawodowych. Badacze stwierdzili, że 36 procent mężczyzn i 35 procent kobiet, którzy uprawiają seks tylko raz w tygodniu, zanurza się w swojej pracy. Im więcej pracy masz, tym więcej masz stresu - i im więcej stresu masz, tym mniej masz seksu. To naprawdę błędne koło.


Seks jest dobry dla twojego serca

Interkurs z pewnością powoduje bicie serca, ale nie na tym kończą się korzyści dla zdrowia serca. Badanie opublikowane w Journal of Epidemiology and Community HealthTrusted Source wykazało, że seks może faktycznie zmniejszyć ryzyko śmiertelnego zawału serca u mężczyzny. Badacze stwierdzili, że mężczyźni, którzy uprawiali seks dwa lub więcej razy w tygodniu, byli mniej skłonni umrzeć na atak serca niż mężczyźni, którzy uprawiali seks rzadziej. Badanie nie wykazało związku między częstotliwością stosunku płciowego a prawdopodobieństwem śmierci z powodu zawału serca.

Lepsze poczucie własnej wartości

Seks i poczucie własnej wartości ma dwie strony: ludzie, którzy uprawiają seks czują się dobrze ze sobą i ludzie uprawiają seks, aby czuć się dobrze ze sobą. W badaniu opublikowanym w Archiwum Zachowań Seksualnych przyjrzano się wielu powodom, dla których ludzie uprawiają seks, i stwierdzono, że jednym z najczęstszych czynników napędzających jest wzrost poczucia własnej wartości, który wielu czerpie z robienia tego czynu. Ci sami ludzie donoszą, że seks sprawia, że czują się silniejsi i bardziej atrakcyjni. Ponadto, niektóre osoby w badaniu miały bardziej altruistyczne intencje i chciały, aby ich partner czuł się dobrze ze sobą.

Fakty na temat seksu

Seks łagodzi ból


Seks może sprawić, że poczujesz się dobrze na więcej niż jeden sposób. Jest oczywista korzyść fizyczna, a potem mniej oczywista: złagodzenie bólu. Podczas pobudzenia i orgazmu podwzgórze w mózgu uwalnia oksytocynę - hormon dobrego samopoczucia. Naukowcy z Uniwersytetu Rutgers w New Jersey odkryli, że ten przypływ oksytocyny może w rzeczywistości pomóc kobietom poczuć mniejszy ból, szczególnie podczas menstruacji. Badanie opublikowane w Biuletynie Biologii Eksperymentalnej i Medycyny wykazało, że oksytocyna u mężczyzn zmniejsza postrzeganie bólu o połowę.

Seks chroni przed rakiem

Według niektórych badań mężczyźni w wieku 50 lat i więcej, którzy często uprawiają seks, są mniej skłonni do rozpoznania raka prostaty niż mężczyźni w tym samym wieku, którzy nie uprawiają seksu często. Badanie opublikowane w czasopiśmie BJU InternationalTrusted Source wykazało, że stosunek płciowy i masturbacja mogą zmniejszać ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego u starszych mężczyzn. W innym badaniu opublikowanym w czasopiśmie "Journal of the American Medical AssociationTrusted Source" stwierdzono, że częste wytryskiwanie u mężczyzn w latach 20-tych może również pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego.

Orgazm poprawia jakość spermy

Częsty seks może poprawić jakość spermy mężczyzny, zmniejszyć uszkodzenia DNA spermy i zwiększyć płodność. Według Europejskiego Towarzystwa Embriologii i Rozrodu Człowieka (European Society of Human Reproduction and Embryology) mężczyźni, którzy uprawiali seks codziennie, lub codziennie mieli wytrysk, po siedmiu dniach mieli bardziej żywotne i wyższej jakości nasienie niż mężczyźni, którzy nie uprawiali seksu. Badanie sugeruje, że takie podejście może pomóc parom z łagodnymi problemami z płodnością w poczęciu.

Weź pod uwagę bezpieczeństwo

Seks jest szansą dla par na odkrywanie swoich pasji, łączenie się ze sobą i cieszenie się ich związkiem. Ma on również kilka dodatkowych korzyści, które są lukrem na torcie. Oczywiście, aby utrzymać zdrowe życie seksualne, nie należy zapominać o bezpiecznym uprawianiu seksu. Korzystaj z ochrony, zwłaszcza jeśli nie jesteś w monogamicznym związku i regularnie poddawaj się badaniom na obecność infekcji przenoszonych drogą płciową.

 

Słodka gruszka

Anna Cisoń - prywatnie żona i matka Oli i Antka. Z zamiłowania dietetyk i dobrze się składa bo robi to co lubi.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz