• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Zachowanie życia seksualnego i płodności u pacjentów z chorobą nowotworową

JAK MOGĘ AKTYWNIE DZIAŁAĆ NA RZECZ ZACHOWANIA ŻYCIA SEKSUALNEGO LUB PŁODNOŚCI?

Jeśli pacjenci wiedzą o terapiach rehabilitacyjnych i monitorowaniu hormonów, często mogą od razu zacząć je wdrażać - zamiast cierpieć w milczeniu z powodu złych skutków i ryzykować pogłębienie problemów.

Jako przegląd, "My [jako zawód] jakby zamiatać to pod dywan tylko mieć pacjentów wrócić, gdy mają problemy później, mówiąc: 'Czuję się całkowicie uszkodzony, mój partner jest nieszczęśliwy, nie mamy intymny kontakt, a teraz nie wiem, jak nawet mówić o tym, '" mówi, Sharon Bober, Ph.D., dyrektor programu zdrowia seksualnego w Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie. "Więc to mogło zacząć się od suchości pochwy, ale teraz mają libido i problemy z komunikacją, zbyt".

Gdyby taka kobieta została poinformowana o miejscowych estrogenów, lub nawet proste apteki / detalicznych produktów smarujących wcześnie, takie kłopoty można było zapobiec.

Gregory Broderick, M.D., chirurg urologiczny w Mayo Clinic, Jacksonville, FL, i przeszły prezes Sexual Medicine Society of North America, zdecydowanie opowiada się za monitorowaniem hormonalnym po zakończeniu leczenia raka. Terapie hormonalne mogą zapobiec infekcjom dróg moczowych u kobiet i przywrócić libido u mężczyzn i kobiet, nawet u niektórych kobiet i mężczyzn z rakiem piersi lub rakiem prostaty. Warto jednak zaznaczyć, że terapie hormonalne mogą być skomplikowane i czasami niosą ze sobą ryzyko.

Jeśli chodzi o zachowanie płodności, to dzięki godnym uwagi postępom i programom takim jak Fertile Hope, narodowej inicjatywie LIVESTRONG (fertilehope.org), Bober mówi: "Myślę, że zachowanie płodności jest na porządku dziennym" u większości lekarzy onkologów, ale to nie znaczy, że nie należy o to pytać.

Dorodna śliwka

Weronika Nosek - czyta, maluje i wcina to co urodzi matka natura, nasza wegetarianka w zespole.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz