• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Wszystko, co musisz wiedzieć o seksie tantrycznym

Seks tantryczny wywodzi się ze starożytnego hinduizmu i obraca się wokół praktyk seksualnych, które skupiają się na tworzeniu głębokiego, intymnego związku.

Podczas seksu tantrycznego, celem jest być obecnym w chwili, aby osiągnąć zmysłowe i satysfakcjonujące doświadczenie seksualne.

Ten artykuł bada czym jest seks tantryczny, procesy poznawania własnego ciała i ciała partnera, jak się przygotować i budować moment zarówno samemu jak i z partnerem. Omówiono w nim również techniki oddychania, pozycje i wskazówki.

Co to jest seks tantryczny?

Powolne branie rzeczy i skupienie się na głębokim oddechu może pomóc w przeniesieniu energii seksualnej podczas seksu tantrycznego.
Koncepcja seksu tantrycznego wywodzi się ze starożytnego hinduizmu i idei wokół tantry. Tantra wywodzi się luźno z tekstów religijnych, które skupiają się na spirytualizmie.

Seks tantryczny jest powolną, medytacyjną formą seksu, w której celem końcowym nie jest orgazm, ale cieszenie się z seksualnej podróży i doznań ciała. Jego celem jest przemieszczanie energii seksualnej w całym ciele dla uzdrowienia, transformacji i oświecenia.

Zwolennicy seksu tantrycznego uważają, że techniki tantryczne mogą pomóc w rozwiązaniu problemów seksualnych, takich jak przedwczesny wytrysk, zaburzenia erekcji lub anorgazmia.

Znając swoje ciało

Seks tantryczny zachęca ludzi do poznawania własnych ciał i strojenia się z nimi. Rozumiejąc pożądanie własnego ciała, można je uwzględnić podczas seksu z partnerem. Może to prowadzić do większego spełnienia seksualnego i bardziej intensywnych orgazmów.

Aby zrozumieć, czego chce nasze ciało, przydatne może być angażowanie się w tantryczną miłość do siebie lub masturbację.

Jeśli dana osoba stwierdzi, że ma emocjonalne bloki wokół własnego dotyku, powinna być ciekawa i delikatna sama ze sobą, gdy bada, co uniemożliwia jej bliższe poznanie własnego ciała. Im więcej dana osoba wie o swoim ciele i strefach przyjemności, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będzie miała satysfakcjonujące doświadczenie seksualne.

Jeśli jednak ktoś nie chce się masturbować i ma partnera, może czuć się bardziej komfortowo ucząc się o swoim własnym ciele poprzez seks partnerski.

Seks tantryczny


Znając ciało swojego partnera

Seks tantryczny polega na szanowaniu własnego ciała i ciała partnera. Poświęcając czas na poznanie własnego ciała, jak i ciała partnera, może pomóc w spełnieniu tego doświadczenia dla obu osób.

Osoba może rozważyć wykonanie powolnego, pełnego masażu ciała, aby poznać swoje ciało i pomóc obudzić swoją energię seksualną. Może to również pomóc w dostrojeniu się do życzeń i pragnień partnera.

Tak jak w przypadku każdej aktywności seksualnej, jeśli w którymś momencie osoba lub jej partner czuje się nieswojo, aktywność ta powinna zostać przerwana.

Jak się przygotować

Jest kilka rzeczy, które osoba lub para może zrobić, aby przygotować się do seksu tantrycznego. Na przykład, mogą:

 • Wczytaj się w to dalej: Im więcej ktoś ma wiedzy na temat seksu tantrycznego, tym bardziej może czuć się przygotowany.
 • Odłóżcie na bok czas: Seks tantryczny polega na powolnym poruszaniu się i byciu w tej chwili. W niektórych przypadkach może on trwać godzinę lub więcej. Dlatego należy odłożyć trochę czasu, aby w pełni się zaangażować i cieszyć z tego doświadczenia.
 • Przygotuj umysł: Skupienie się na chwili może być trudne, jeśli dana osoba doświadcza stresu lub ma wiele rzeczy na głowie. Medytacja lub rozciąganie się przed seksem tantrycznym może pomóc osiągnąć jasny umysł.
 • Znajdź dobre miejsce: Środowisko ma kluczową rolę w seksie tantrycznym. Idealnie byłoby, gdyby odbywał się on w relaksującej atmosferze, w komfortowej temperaturze. Osoba może chcieć przyciemnić światło, zapalić pachnącą świecę lub włączyć relaksującą muzykę.

Budowanie chwili z samym sobą

Aby zbudować ten moment z samym sobą, można spróbować następujących wskazówek:

 • Ćwiczyć rozum: Seks tantryczny zachęca ludzi do bycia obecnym w tej chwili. Człowiek powinien skupić się na oddychaniu i doznaniach cielesnych.
 • Zbadajcie ciało: Podawanie samomasażu, w którym osoba zwraca uwagę na dotyk i ciało, może pomóc w zwiększeniu doznań fizycznych i pobudzeniu.
 • Masturbować się: Osoba może chcieć zaangażować się w tantryczną miłość do siebie. Podobnie jak w przypadku seksu partnerskiego, celem tego nie może być orgazm. Zamiast tego, ludzie mogą to robić, aby spróbować poczuć się bardziej związanym z własnym ciałem.

Budowanie chwili z partnerem

Aby zbudować ten moment z partnerem, ludzie mogą spróbować następujących wskazówek:

 • Przyjmij pozycję ręki na sercu: Aby uzyskać głębokie połączenie, pary powinny usiąść na nogach krzyżykiem i stanąć twarzami do siebie. Oboje partnerzy powinni położyć prawą rękę na sercu drugiej osoby, a lewą na sercu partnera. Poczujcie połączenie i spróbujcie zsynchronizować oddech.
 • Nie układajcie się liniowo: Normalnie, czynności seksualne mogą być zgodne ze scenariuszem gry wstępnej, stosunku i orgazmu. Jednak seks tantryczny polega na eksperymentowaniu, więc najlepiej jest być otwartym na to, co w danej chwili czuje się dobrze.
 • Nawiąż kontakt wzrokowy: Nawiązanie kontaktu wzrokowego może pomóc w pogłębieniu związku i zwiększeniu intymności.
 • Powoli: Seks tantryczny jest medytacyjny i polega na odkrywaniu wrażeń w danej chwili. Proces ten powinien być powolną i przyjemną podróżą dla obu partnerów.

 

Technika oddechowa

Oddychanie jest integralną częścią seksu tantrycznego. Jest to częściowo spowodowane tym, że seks tantryczny obraca się wokół medytacji.

Podczas seksu tantrycznego, osoba powinna skupić się na głębokim oddychaniu przez przeponę. Aby to osiągnąć, powinna wziąć głęboki oddech przez nos na pięć razy. Powinni czuć, że ich żołądek jest napompowany. Następnie powinny wydychać powietrze przez usta przez pięć minut.

Podczas uprawiania seksu tantrycznego z partnerem, synchronizacja oddechu może zwiększyć związek i intymność.

Inną techniką oddychania, której ludzie mogą spróbować, jest Kapalbhati. Kapalbhati pomaga przedłużyć wytrysk u mężczyzn. Kiedy samiec czuje, że ma wytrysk, powinien siłą wydychać powietrze przez usta, a następnie automatycznie wdychać je przez usta.

Pozycje

Jest wiele pozycji, które ludzie mogą wypróbować podczas seksu tantrycznego. Na przykład, ludzie mogą chcieć spróbować:

Yab-yum
W Yab-yum, jeden z partnerów siedzi ze skrzyżowanymi nogami, a drugi na kolanach partnera, owijając nogi wokół talii.

Partnerzy następnie obejmują i starają się zsynchronizować swoje oddechy. Jeśli partnerzy chcą, mogą potem pocierać o siebie genitalia, uprawiać seks penetrujący, lub po prostu siedzieć tam w tej chwili.

Pozycja ta nadaje się również do masturbacji. Osoba może usiąść na krzyż z wyprostowanymi plecami, położyć dłonie na kolanach i rozpocząć głębokie oddychanie.

Osoba może chcieć spróbować tego przed lustrem, aby dowiedzieć się więcej o swoim ciele.

Luźny łuk
W tej pozycji jeden z partnerów siedzi na łóżku lub podłodze z wyprostowanymi nogami. Drugi partner klęczy na kolanach i siada na kolanach partnera. Partner na górze powoli odchyla się do tyłu i opiera głowę między nogami partnera.

Porady

Niektóre wskazówki, aby lepiej cieszyć się doświadczeniem seksu tantrycznego mogą zawierać:

Eksploruj i eksperymentuj
Seks tantryczny może być dla niektórych osób zupełnie nowym doświadczeniem. Przydatne jest angażowanie się w samo-rozpoznawanie przez siebie lub z partnerem.

Przydatne może być również eksperymentowanie z różnymi aspektami seksu tantrycznego, aby znaleźć to, co sprawdza się dla siebie i swojego partnera.

Bądź wygodny
Podczas seksu tantrycznego nie ma potrzeby być nagimi, a większość pozycji jest możliwa z ubraniem i bez niego.

To od pary zależy, czy chcą zacząć nago, zacząć od ubrania, a potem się rozebrać, czy też pozostać nago przez cały czas trwania doświadczenia.

Użyj zmysłów
Seks tantryczny zachęca do korzystania z wszystkich pięciu zmysłów. Będąc świadomym i w tej chwili, ludzie mogą skupić się na wszystkich zmysłach, których doświadczają w trakcie spotkania seksualnego. To może wzmocnić to doświadczenie.

Podsumowanie

Seks tantryczny jest medytacyjną praktyką seksualną, która zachęca ludzi do skupienia się na połączeniach umysł-ciało. Może to prowadzić do spełnienia doświadczeń seksualnych i większej intymności.

Przygotowując się do seksu tantrycznego samemu lub z partnerem, dobrze jest odłożyć trochę czasu i znaleźć wygodne otoczenie. Może to pomóc ludziom w pełnym skupieniu się na tym doświadczeniu.

Oddychanie jest kluczowym elementem seksu tantrycznego, ponieważ pomaga człowiekowi skoncentrować umysł i być w zgodzie z ciałem. Seks tantryczny z partnerem zachęca do synchronizacji oddechu w celu promowania połączenia i intymności.

 

Prosty banan

Rafał Brach - niby banan a rodzynek bo jedyny mężczyzna w naszym składzie. Siłownia to jego drugi dom bo jest trenerem personalnym.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz