• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Uprawianie sportu a uprawianie seksu

Sport to zdrowie, również zdrowie seksualne

Problem z potencją oraz niskim libido dla wielu osób jest ogromnym wyzwaniem. Nie ma zresztą jednej tylko przyczyny. Zwykle wskazuje się tu na nieprawidłową dietę, nie da się jednak ukryć, że winny może być brak aktywności fizycznej. Niskie libido bywa też charakterystyczne dla osób, które z rezerwą podchodzą do każdej propozycji uprawiania sportu.

Zdrowy seks dzięki sportowi

Tymczasem okazuje się, że wiele osób mówi o uporaniu się z problemami z potencją właśnie w momencie, w którym zaczęła się ich przygoda z bieganiem. Sport wpływa korzystnie na ludzki organizm. Przyczynia się także do tego, że poprawie ulega nasza wytrzymałość, to zaś sprawia, że nie tylko na bieżni, ale również w łóżku możemy pochwalić się lepszymi osiągnięciami. Uprawianie sportu równa się większa potencja i lepszy seks.

Jak bieganie wpływa na sprawność seksualną?

Zarówno sport, jak i seks to czynności, na które nasz organizm reaguje w zbliżony sposób. Obie sprawiają mu przyjemność, a tym samym wpływają korzystnie także na nasze samopoczucie. Okazuje się przy tym, że sport na również wpływ na seks. O korzystnych zmianach, jakie sport wprowadza do życia seksualnego mówi przy tym nie tylko doświadczenie, ale i nauka.

Aktywność fizyczna przyczynia się do wielu spektakularnych zmian w organizmie i sposobie myślenia. Wpływa też na życie osobiste i jest w stanie przyczynić się do ożywienia w sypialni. Sport przyczynia się choćby do tego, że zaczynamy bardziej niż zwykle uważać na to, co jemy. Także utrzymanie odpowiedniej wagi zmienia się z jednego z wielu życzeń w cel, który jest łatwy do zrealizowania.

Uprawianie sportu na lepsze samopoczucie

Dobry sport to lepsze samopoczucie

Dbając o swoje ciało, dbamy również o własne zdrowie. Nasza kondycja nie tylko poprawia się, ale i znacząco zwiększa. Poprawia się też wygląd naszej skóry, która staje się bardziej jędrna. My sami jesteśmy zresztą bardziej niż dotychczas świadomi własnego ciała, jego specyfiki oraz potrzeb.

Poprawia nam się nastrój, samych siebie oceniamy przy tym lepiej niż wcześniej. A jeśli nasze postrzeganie samych siebie się zmienia, musi odbić się to korzystnie także na doświadczeniach związanych z sypialnią.

Badania naukowe potwierdzają, uprawianie seksu poprawia życie seksualne

Oczywiście, czym innym są indywidualne spostrzeżenia, a czym innym wyniki konkretnych badań. Warto więc przytoczyć choćby Te, które wykonywano na Uniwersytecie Harvard. Wykazały one, że osoby, które mają od czterdziestu do sześćdziesięciu lat i są aktywne fizycznie, uprawiają seks tak samo często, jak preferujący siedzący tryb życia dwudziestolatkowie. Okazuje się przy tym, że sport jest szczególnie pożądany, jeśli jest się w stałym związku.

Badania naukowe potwierdzają, seks i sport mają wiele wspólnego

Osoby, które go uprawiają stają się pewniejsze siebie, pozwalają więc sobie zarówno na eksperymenty w sypialni, jak i na poniesienie się emocją. Znika więc rutyna, która tak często przygnębia w relacjach ze stałym partnerem. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że po pierwszych treningach biegowych pojawi się ochota na seks w miejscach publicznych. Zniknie jednak wiele oporów i lęków, jakich doświadczają partnerzy.

Jeszcze więcej seksu i pieszczot

Powinniśmy zawsze mieć na uwadze to, że ochota na seks nie jest uwarunkowana wyłącznie czynnikami psychologicznymi. Sport nie pozostaje bez wpływu również na to, jak pracuje nasz układ hormonalny. Dzięki temu można obserwować podniesiony poziom libido, a wraz z nim - ochotę na seks. Naukowcy zwracają uwagę na to, że gdy ćwiczymy, podnosi się stężenie hormonów w organizmie. Wzrasta zwłaszcza poziom tych, które odpowiadają za dobry humor, samopoczucie i… odczuwanie przyjemności. To właśnie dopamina, serotonina i endorfiny.

Wyższy poziom testosteronu dzięki ćwiczeniom fizycznym

Sport przyczynia się także do podniesienia poziomu testosteronu, a więc hormonu bezpośrednio odpowiedzialnego za zwiększenie poziomu pożądania. Co przy tym ważne, testosteron ma pozytywny wpływ nie tylko na męski, ale i na kobiecy organizm. To on sprawia, że odczuwamy żądzę, doświadczenie to jest zaś typowe tak dla panów, jak i dla pań.

Badania i wykresy jakie za nim idą dają jasną odpowiedź, po ćwiczeniach fizycznych rośnie poziom testosteronu.

Wykres wzrostu potencji po ćwiczeniach

Jeśli zatem zwiększymy aktywność fizyczną, wyświadczymy przysługę naszemu organizmowi nie tylko dlatego, że pozbędziemy się problemów z kondycją. Podniesiemy libido, a jednocześnie sprawimy, że łatwiej będzie nam kontrolować nasze własne ciało. Także ta umiejętność pociąga za sobą szereg korzyści. Jeśli znamy własne ciało i jego reakcje, lepiej rozumiemy, jakich czynników potrzebuje. To z kolei sprawia, że łatwiej możemy zrelaksować się i doświadczyć orgazmu.

Chcesz być atrakcyjniejszy? Uprawiaj sport.

Aktywność fizyczna przyczynia się także do zwiększenia tych naszych walorów, które sprawiają, że podnosi się jakość naszego życia seksualnego. Mamy lepszą kondycję i więcej energii, a to sprawia, że także utrzymanie szybkiego tempa stosunku nie będzie skomplikowane nawet, jeśli trwać będzie on przez długi czas. Sport sprawia więc, że w istotny sposób rośnie potencjał seksualny osób, które go uprawiają.

Ćwiczenia wpływają na atrakcyjność seksualną

Mężczyźni powinni mieć na uwadze także to, że aktywność fizyczna oddala od nich ryzyko impotencji. Sport poprawia też przepływ krwi, a przecież wiadomo, jak ważne jest utrzymujące się na właściwym poziomie krążenie w narządach rodnych. Osiągnięcie wzwodu, które tak często jest wyzwaniem, nie jest nim więc, gdy mamy do czynienia z mężczyznami wysportowanymi. Badania potwierdzają przy tym, że na sporcie zyskują tak panowie, jak i panie.

Kto ma pytanie? Kto chce zna odpowiedź? Dajcie nam szansę na napisanie interesującego artykułu i napiszcie do nas co was interesuje. 

Słodka gruszka

Anna Cisoń - prywatnie żona i matka Oli i Antka. Z zamiłowania dietetyk i dobrze się składa bo robi to co lubi.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz