• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Seks w czasie miesiączki - to warto wiedzieć

Seks w czasie miesiączki

Gdy mówimy o stosunku, do którego dochodzi podczas miesiączki musimy zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z dość kłopotliwym tematem zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z młodymi parami. Budzi on kontrowersje przede wszystkim dlatego, że jest uważany za niehigieniczny. Tymczasem nie brakuje również osób, które wcale nie uważają, aby stanowił jakąkolwiek przeszkodę. Jak jest zatem naprawdę i kto ma rację w tym sporze?

Okres i stosunek seksualny

Nie wszyscy panowie podchodzą z entuzjazmem do kwestii związanych ze współżyciem, gdy ich partnerka miesiączkuje. W ich wyobraźni zbliżenie takie wiąże się z ogromną ilością krwi. Niezbyt pociągające jest też przeświadczenie o tym, że możemy mieć problem z zachowaniem higieny. Oczywiście, niechęć do stosunku podczas miesiączki nie oznacza rezygnowania z jakiejkolwiek aktywności seksualnej, mamy więc do czynienia z czasem, w którym wiele par testuje seks oralny lub ogranicza się do zwykłych pieszczot. Nie brakuje jednak również par, które nie przejmują się tego rodzaju ograniczeniami. Co więcej, często możemy spotkać kobiety, które właśnie podczas okresu mają większą niż zazwyczaj ochotę na seks.

Ginekolodzy nakazują pewną ostrożność w tym zakresie uważając, że stosunek podczas miesiączki może pociągać za sobą pewne niemiłe konsekwencje. Pochwa i szyjka macicy są wtedy szczególnie podatne na infekcje, a przecież na członku partnera może zostać przeniesionych szczególnie wiele bakterii. To także czas, w którym rośnie zagrożenie infekcjami wirusowymi, w tym kiłą, opryszczką oraz rzeżączką. Jeśli więc para decyduje się na zbliżenie, nie powinna rezygnować z prezerwatywy. Te o cienkich ściankach pozwalają na odczuwanie każdego bodźca, a jednocześnie zapewniają rzeczywistą ochronę.

Jak się kochać w czasie okresu

Stosowanie prezerwatyw jest też wskazane w przypadku tych kobiet, które nie mają regularnych miesiączek. Nadal możemy usłyszeć, że miesiączka to czas, w którym nie możemy zajść w ciążę, powinniśmy jednak pamiętać o tym, że jest to błędne myślenie, które nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Nie każda kobieta może przecież pochwalić się idealnym cyklem, a co za tym idzie, nie jest rzadką sytuacja, w której dni płodne następują niemal natychmiast po krwawieniu. Plemniki nie umierają natychmiast po dostaniu się do kobiecego ciała, a te najsilniejsze bez trudu przezywają w nim nawet siedem dni. Sprawdź prezerwatywy w ofercie sklepu Eroprezent.pl: https://eroprezent.pl/prezerwatywy

Jak się kochać?

Jeśli para jest gotowa na współżycie podczas miesiączki, pierwszym krokiem powinna być wspólna troska o przestrzeganie zasad higieny. Przyda się choćby dodatkowe prześcieradło albo ręcznik chroniący łózko przed plamami. Najlepszą opcją podczas takiego zbliżenia jest pozycja misjonarska albo tak zwana pozycja na łyżeczkę, obie zmniejszają bowiem ryzyko tego, że dojdzie do zaplamienia pościeli. Inną ciekawą opcją jest wspólna kąpiel pod prysznicem.

Jeśli któryś z partnerów nie jest gotowy na tego rodzaju doznanie, a libido nie opuszcza żadnego z nich, warto zastanowić się nad tym, czy nie wykorzystać miesiączki do przetestowania innych ciekawych zabaw. To przecież idealny moment choćby do tego, aby sprawdzić, czym jest seks analny tak często reklamowany przez pary. Taki seks nie musi być wcale ani niebezpieczny, ani bolesny zwłaszcza, że na rynku nie brakuje wcale zabawek analnych uatrakcyjniających i ułatwiających partnerom zbliżenie. Warto pamiętać także o lubrykantach i żelach nawilżających poprawiających tarcie i zmniejszających ewentualne dolegliwości bólowe. Kto wie, może okazać się, że po jednym doświadczeniu partnerzy nie będą już chcieli z niego rezygnować?

 

Słodka gruszka

Anna Cisoń - prywatnie żona i matka Oli i Antka. Z zamiłowania dietetyk i dobrze się składa bo robi to co lubi.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz