• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Przegląd - Anejakulacja

Anejakulacja jest definiowana jako niezdolność do wytrysku nasienia; samo słowo oznacza "brak wytrysku". Z tym warunkiem, mężczyzna może produkować spermę, ale nie może ich wydalić podczas normalnego wytrysku, mimo że anejakulacji często towarzyszy normalne uczucie orgazmu.

Anejakulację można podzielić na kilka kategorii:

  • Anejakulacja sytuacyjna (Situational anejaculation): Anejakulacja sytuacyjna jest wtedy, gdy mężczyzna może mieć wytrysk w niektórych sytuacjach, ale nie w innych. Często, ten rodzaj anejakulacji jest spowodowane przez stres w sytuacjach, takich jak bycie w klinice płodności, gdzie niektórzy mężczyźni stają się napięte, gdy wiedzą, że muszą dać próbkę nasienia "na żądanie". Dodatkowo, jeśli mężczyzna może mieć wytrysk podczas stosunku, ale nie może mieć wytrysku poprzez masturbację (lub odwrotnie) to jest to uważane za sytuacyjne.
  • Całkowita anejakulacja: Całkowita anejakulacja jest wtedy, gdy mężczyzna nigdy nie jest w stanie wytrysnąć nasienia ani podczas stosunku, ani poprzez masturbację, w domu lub w klinice. Całkowitą anejakulację można również podzielić na: Anorgazmiczne anejakulacje - mężczyzna, który nigdy nie może osiągnąć orgazmu podczas czuwania, ale może osiągnąć orgazm, i wytrysk, podczas snu w nocy. W tych przypadkach, czynniki psychologiczne, a nie fizyczne są prawdopodobnie przyczyną stanu
  • Orgazmiczna anejakulacja - mężczyzna może osiągnąć i osiągnąć orgazm, ale nie może wytrysku nasienia. Ta niemożność uwolnienia nasienia może być spowodowana blokadą w przewodach lub uszkodzeniem nerwów, ewentualnie wytryskiem wstecznym, kiedy to nasienie trafia do pęcherza moczowego zamiast opuszczać penisa przez jego czubek.

Anejakulacja może być również sklasyfikowana jako pierwotna lub wtórna. Z pierwotnym wytryskiem mamy do czynienia, gdy wytrysk nigdy nie wystąpił w ciągu całego życia mężczyzny, a z wtórnym, gdy mężczyzna nie jest w stanie doprowadzić do wytrysku po tym, jak normalnie funkcjonował seksualnie.

Dorodna śliwka

Weronika Nosek - czyta, maluje i wcina to co urodzi matka natura, nasza wegetarianka w zespole.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz