• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Proste sposoby na czyszczenie zabawek erotycznych

Jak czyścić gadżety erotyczne

Zabawki erotyczne, które jeszcze nie tak dawno były jednym z tematów tabu, dziś cieszą się coraz większą popularnością. Informacji na ich temat możemy szukać między innymi w programach telewizyjnych i prasie kolorowej, a i specjaliści chętnie zachęcają do ich używania. To właśnie one w dużej mierze przyczyniają się do tego, że jako społeczeństwo zaczynamy się coraz bardziej otwierać zdradzając ochotę na eksperymentowanie. Niestety, bardzo rzadko mówi się o tym, co zrobić już po udanej zabawie, a przecież nietrudno się domyślić, że o gadżety erotyczne powinno się dbać, aby cieszyć się nimi możliwie jak najdłużej.

Do kwestii związanych z dbaniem o gadżety erotyczne warto podchodzić profesjonalnie także dlatego, że dbanie o nie jest tym samym, co dbanie o nasze zdrowie. Na etapie czyszczenia pozbywamy się przecież nie tylko drobinek kurzu, ale i bakterii, które w innym przypadku mogą się przyczynić do rozwoju infekcji. Właśnie dlatego tak duże znaczenie ma czyszczenie gadżetów nie tylko zaraz po ich użyciu, ale i przed zabawą, a także za każdym razem, gdy stymulację waginalną zmieniamy na analną.

Czyszczenie zabawek erotycznych

Jak czyścić zabawki erotyczne?

Zabawki erotyczne można czyścić na kilka sposobów, najpopularniejszym jest przy tym mycie ich pod strumieniem wody z dodatkiem mydła. Sięgając po produkty antybakteryjne przeznaczone do czyszczenia należy zadbać o to, aby korzystać z tych, w których składzie nie ma alkoholu. Już po umyciu gadżet powinien być dokładnie wysuszony. Inny sposób, zasługujący na uwagę także dlatego, że nie naraża nas na konieczność udania się po dodatkowe zakupy, polega na czyszczeniu w zmywarce z opcją sanityzacji, a więc w wyższej niż zwykle temperaturze.

Choć jednak metoda ta jest opisywana jako wyjątkowo skuteczna, warto pamiętać o tym, że nie znajduje ona zastosowania w odniesieniu do każdej zabawki. Najlepiej sprawdza się wówczas, gdy mamy do czynienia z produktami, do których produkcji wykorzystany został metal oraz silikon, nie ma tu jednak mowy o mechanizmie wibracyjnym. Podczas takiego gotowania warto zwracać też uwagę na to, czy produkty nie przywierają do boku lub dna zmywarki, grozi to bowiem ich uszkodzeniem.

Ryzyko to można zmniejszyć wykorzystując sitko. Jeszcze prostszym sposobem na czyszczenie gadżetów erotycznych jest korzystanie z produktów specjalnie przeznaczonych do tego celu. W sprzedaży dostępne są dziś nie tylko żele i pianki wykorzystywane w tym celu, ale również specjalne chusteczki. Można na nie liczyć nie tylko chcąc dokładnie wyczyścić gadżet, ale i pragnąc zyskać pewność, że nie zalęgnie się na nim żaden grzyb. Ich użycie jest wyjątkowo proste, po spryskaniu gadżetu wystarczy więc, że usuniemy nadmiar środka z wykorzystaniem ręcznika. Sporą listę środków czystości i konserwujących zabawki erotyczne znajdziesz w sklepach erotycznych jak np. eroprezent.pl.

 

Dorodna śliwka

Weronika Nosek - czyta, maluje i wcina to co urodzi matka natura, nasza wegetarianka w zespole.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz