• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Leki na zdrowie seksualne są drogie. Co mogą zrobić konsumenci?

Czy ceny leków na receptę są zbyt wysokie w Stanach Zjednoczonych?

Jeśli odpowiedziałeś "tak", jesteś w dobrym towarzystwie. W ostatnim badaniu przeprowadzonym przez Henry J. Kaiser Family Foundation, 79% respondentów stwierdziło, że ich zdaniem koszty leków są "nieracjonalne". Tylko 17% uważało, że ceny są "rozsądne".

1,440 respondentów odpowiedziało na pytania ankiety przez telefon w ciągu dziesięciu dni w lutym. Czterdzieści dwa procent respondentów było w wieku 65 lat lub starszych.

Prawie jedna czwarta osób, które zażywały leki na receptę, twierdziła, że ma problemy z ich opłacaniem.

Opłacanie leków na problemy zdrowotne związane z płcią może być szczególnie kłopotliwe. Wiele leków nie jest objętych planami ubezpieczeniowymi lub Medicare, więc niektórzy konsumenci płacą z kieszeni lub po prostu nie biorą leku w ogóle z powodu kosztów.

W grudniu 2018 r. badanie Journal of Sexual Medicine doniosło, że w zależności od rodzaju apteki wydającej lek, recepta na sildenafil [aktywny składnik w zaburzeniach erekcji (ED) leku Viagra] może kosztować w dowolnym miejscu od 48 do 500 USD (Zobacz więcej szczegółów na temat badania, wraz z zakresami cen dla innych leków ED, tutaj).

Addyi, lek dla kobiet z hipoaktywnym zaburzeniem pożądania seksualnego (HSDD) miał cięcia cen w zeszłym roku, z 800 dolarów do 400 dolarów za miesięczną receptę, zgodnie z Bloomberg. Cena została jeszcze bardziej obniżona do 99 dolarów dla kobiet bez ubezpieczenia, ale nawet ten koszt może być poza zasięgiem przeciętnego konsumenta.

Cena leków

Podczas gdy leki generyczne zazwyczaj kosztują mniej, nadal mogą być dość drogie.

Dlaczego recepty kosztują tak dużo? Producenci leków ustalają swoje własne ceny i regularnie je podnoszą, jak twierdzą eksperci, ponieważ przepisy obowiązujące w Stanach Zjednoczonych na to pozwalają. Wysoki popyt może powodować wzrost cen. Zasady patentowe i skomplikowane negocjacje między producentami leków a ubezpieczycielami również mają wpływ na ceny.

Obniżenie kosztów leków może wydawać się zniechęcające, istnieją kroki, które konsumenci mogą podjąć, aby uzyskać więcej pieniędzy ich portfel:

  • Zapytaj swojego lekarza, czy istnieją alternatywy nielekowe. Na przykład, mężczyźni z zaburzeniami erekcji mogą zobaczyć ich erekcji poprawy poprzez zarządzanie powiązanych warunków zdrowotnych, takich jak cukrzyca i choroby serca.
  • Zapytaj o generyki. Leki te są zazwyczaj tańsze.
  • Zapytaj swoją kasę chorych, czy niektóre leki można kupić z niższymi dopłatami. Możesz również zapytać, czy możesz zaoszczędzić pieniądze zamawiając recepty pocztą lub przez preferowaną aptekę.
  • Skontaktuj się z producentem leków i zapytaj o specjalne programy dla konsumentów, których nie stać na leki. Niektóre firmy oferują kupony i zniżki. (Twój farmaceuta może również posiadać takie informacje).
  • Sprawdź w swoim stanie, czy istnieją jakieś programy pomocy farmaceutycznej dostępne dla Ciebie.

 

Słodka gruszka

Anna Cisoń - prywatnie żona i matka Oli i Antka. Z zamiłowania dietetyk i dobrze się składa bo robi to co lubi.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz