• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Leczenie wytrysku wstecznego

Ponieważ wytrysk wsteczny nie jest szkodliwy, zazwyczaj nie wymaga leczenia, chyba że zaburza płodność. W takich przypadkach, leczenie zależy od przyczyny.

Jeśli lekarz odkryje, że przyczyną jest przepisany lek, zmiana na porównywalny lek lub odstawienie leku często przywraca normalny wytrysk.

Niestety, jeśli wytrysk wsteczny jest spowodowany operacją lub cukrzycą, często nie można go skorygować. Wykazano jednak, że niektóre leki poprawiają napięcie mięśni szyi pęcherza, a tym samym zmniejszają utratę nasienia do pęcherza podczas wytrysku. Leki te obejmują: siarczan epinefryny i leki podobne do epinefryny (takie jak pseudoefedryna, imipramina, midodryna, desipramina i maleinian bromfeniraminy).

Alternatywnie, mężczyźni są czasami zachęcani do wytrysku, kiedy ich pęcherz jest pełny, ponieważ pełny pęcherz może zwiększyć zamknięcie szyi pęcherza.

Jeśli powyższe środki nie są możliwe do zastosowania lub nie są skuteczne, a płodność jest nadal problemem, możliwe jest również, aby urolog pobrał spermę z moczu mężczyzny po orgazmie i użył jej do sztucznego zapłodnienia.

Możliwe jest również, aby przed poddaniem się zabiegom lub operacjom, które niosą ze sobą ryzyko wytrysku wstecznego, mężczyzna poddał swoje nasienie kriokonserwacji (zamrożeniu) w celu późniejszego zapłodnienia.

Słodka gruszka

Anna Cisoń - prywatnie żona i matka Oli i Antka. Z zamiłowania dietetyk i dobrze się składa bo robi to co lubi.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz