• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Leczenie HSDD

Istnieje wiele sposobów leczenia HSDD. Tak jak kombinacja czynników może spowodować zaburzenie, tak kombinacja metod leczenia może być korzystna.

Leczenie przyczyn fizycznych zależy od danej osoby. Na przykład, zmiany w przyjmowaniu leków lub kontroli cukrzycy mogą być w porządku. Kobieta może być zmuszona do wprowadzenia pewnych zmian w stylu życia, aby zwalczyć stres i zmęczenie.

Niektóre kobiety korzystają również z poradnictwa lub terapii seksualnej. Specjaliści mogą pomóc im uporać się z traumą seksualną w przeszłości. Mogą pomóc kobietom poprawić ich samoocenę i zrozumieć ich relacje z partnerami. Kobiety mogą nauczyć się, jak rozmawiać o seksie z zaufaniem i wyrażać swoje potrzeby i obawy wobec partnerów. Mogą również przedstawić sposoby, dzięki którym intymność stanie się większym priorytetem - i będzie bardziej interesująca.

Terapie hormonalne

Niektóre kobiety uważają terapię estrogenową za pomocną. Estrogen jest hormonem płciowym, który wpływa na libido, wśród innych funkcji. Może być podawany w postaci pigułek lub przez skórę w postaci plastrów lub żelu. Ten rodzaj terapii, zwany systemową terapią estrogenową, pomaga mózgowi stworzyć potrzebne połączenia chemiczne w celu zwiększenia pożądania. Lokalna terapia estrogenowa może być stosowana przez krem lub pierścień dopochwowy. To zwiększa przepływ krwi do pochwy i stymuluje podniecenie.

W niektórych przypadkach lekarze przepisują kobietom z HSDD kombinację estrogenu i progesteronu.

Testosteron jest kolejnym hormonem, który wpływa na popęd płciowy zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jednakże, terapia testosteronem nie jest obecnie zatwierdzona przez FDA dla kobiet w Stanach Zjednoczonych. Badania wykazały, że możliwe są skutki uboczne, takie jak dodatkowy porost włosów lub ich utrata, trądzik, problemy z wątrobą i powiększenie łechtaczki.

Słodka gruszka

Anna Cisoń - prywatnie żona i matka Oli i Antka. Z zamiłowania dietetyk i dobrze się składa bo robi to co lubi.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz