• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Dno miednicy po menopauzie

W miarę jak kobieta się starzeje, mięśnie dna miednicy mogą słabnąć, co może prowadzić do nietrzymania moczu i niewygodnego seksu. Istnieją jednak sposoby, by wzmocnić ten obszar.

Dno miednicy zawiera grupę mięśni, które pomagają utrzymać organy miednicowe, takie jak pochwa, macica i pęcherz, na miejscu. (Czasami to ustawienie jest opisywane jako hamak, który zapewnia wsparcie).

Nie tylko wiek jest przyczyną słabych mięśni dna miednicy. Otyłość i poród również mogą nadwyrężyć dno miednicy.

Jak to wszystko wpływa na seks? Ostatnie badanie przeprowadzone w Journal of Sexual Medicine wykazało, że kobiety po menopauzie ze słabymi mięśniami dna miednicy miały gorsze funkcje seksualne w porównaniu z kobietami, których mięśnie dna miednicy były silne.

Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym kobiety mogą utrzymać swoje mięśnie dna miednicy w dobrej formie:

  • Spróbuj Kegli! Ćwiczenia Kegla (nazwane tak na cześć amerykańskiego ginekologa, który je opracował) są jednym ze sposobów, by dać swoim mięśniom dna miednicy trening. W tym poście dowiesz się, jak znaleźć tę grupę mięśni, jak je wykonywać i jak ta praktyka może poprawić twoje życie seksualne.
  • Spróbuj fizykoterapii dna miednicy. Twój lekarz może skierować cię do fizykoterapeuty, który specjalizuje się w zaburzeniach dna miednicy. Ten rodzaj terapii może obejmować terapię manualną, biofeedback, stymulację elektryczną lub rozszerzadła waginalne. Może również zostać Pani przydzielone ćwiczenia do wykonywania w domu.

Jeśli uważasz, że twoje dno miednicy wymaga wzmocnienia, zapytaj swojego lekarza o najlepszy dla ciebie program.

Słodka gruszka

Anna Cisoń - prywatnie żona i matka Oli i Antka. Z zamiłowania dietetyk i dobrze się składa bo robi to co lubi.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz