• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Czy seks bywa stosowany jako nagroda?

Seks jako nagroda za właściwe zachowanie

Gdy słyszymy o tym, że seks może być formą nagrody za wzorowe zachowanie, z reguły nie traktujemy takich informacji poważnie. Tymczasem okazuje się, że dla wielu par taki argument jest ważnym elementem prowadzonej ze sobą gry.

Seks jako forma nagrody, badania brytyjskich naukowców dają nam odpowiedź

Brytyjscy naukowcy zapytali blisko dwa tysiące kobiet i mężczyzn, czy i kiedy używają seksu jako swego rodzaju nagrody dla swojego partnera. Spodziewali się jednak, że nawet jeśli takie praktyki są stosowane, mówienie o nich nie będzie zjawiskiem powszechnym. Okazało się jednak, że wyniki ankiety przerosły ich oczekiwania. Co więcej, socjologowie, którzy zajmowali się analizą otrzymanych wyników, dostrzegli, że ich analiza wskazuje na spore różnice, jakie można zauważyć w deklaracjach składanych przez panie oraz panów.

Jeżeli chcecie poznać jakie to różnice, zapraszamy do lektury artykułu :) 

Kobieca rzecz - karać i nagradzać 

Kobiety częściej stosują seks instrumentalnie

Z badań wynika, że aż 65 procent kobiet i zaledwie 10 procent mężczyzn przyznało, że zdarzyło się im wykorzystać seks jako formę nagrody dla partnera. Okazuje się przy tym, że seksem mogą być nagradzane naprawdę zróżnicowane osiągnięcia. Z ankiety wynika, że może być to podziękowanie za prezent, przygotowanie obiadu, podwiezienie gdzieś samochodem, opiekę nad dzieckiem, a nawet… wykonanie prac domowych.

Co więcej, 78 procent przyznających się do traktowania seksu w tak instrumentalny sposób zapewniało, że w ich podejściu nie ma niczego złego, czy też niewłaściwego. Tłumaczyły, że to troska ze strony partnera budziła w nich pozytywne reakcje, te zaś zachęcały je do uprawiania seksu.

Będę już grzeczny, czy możemy iść się pokochać moja miłości? 

Nagroda specjalna za szczególne osiągnięcia

Seks jako nagroda za dobra zachowanie

Panowie, którzy zachowywali się w podobny sposób, przeważnie deklarowali, że odwdzięczali się w ten sposób za swego rodzaju szczególne traktowanie. Na stosunek ich partnerki mogły więc liczyć choćby wtedy, gdy przejęły na siebie domowe obowiązki i opiekę na dzieckiem, podwiozły gdzieś partnera a nawet - zdecydowały się na wspólne obejrzenie meczu.

Seks okazywał się także nagrodą za kobiecą wyrozumiałość pozwalającą mężczyźnie na spędzeniu wieczoru poza domem, w gronie przyjaciół.

Kochanie jak wrócę z baru to się pokochamy, obiecuję.

Podsumowanie stosowanie seksu jako nagrody

Seks jest i będzie stosowany jako nagroda za to co robimy i nie ma w tym nic złego. Zdrowe relacje między dwojgiem ludzi budują się również dzięki seksowi (czytaj o tym jak seks zdrowo wpływa na zacieśnianie relacji). Uprawianie seksu jest generalnie wyjątkowo zdrowe a to w jakich okolicznościach do niego dochodzi jest już drugorzędne. Nagradzajcie się jak najwięcej ;)

To, że kobiety częściej wykorzystują seks jako nagrodę może mieć wiele przyczyn, zarówno ewolucyjne jak i cywilizacyjne, jakiekolwiek one są, stanowią część naszego naturalnego, zdrowego życia.

Mini artykuł o "seksie jako nagrodzie" powstał po pytaniu jednego z naszych czytelników, chciał zachować anonimowość więc tak też się dzieje. Jeśli macie inne ciekawe pytania, na które możemy odpowiedzieć, jesteśmy do waszej dyspozycji.

Prosty banan

Rafał Brach - niby banan a rodzynek bo jedyny mężczyzna w naszym składzie. Siłownia to jego drugi dom bo jest trenerem personalnym.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz