• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Czy mężczyźni z ED są bardziej narażeni na śmierć?

Mężczyźni z zaburzeniami erekcji (ED) mogą być w grupie podwyższonego ryzyka śmierci, donoszą naukowcy.

Poważne warunki medyczne związane z problemami seksualnymi mogą być wskazówką, która wyjaśnia ten związek.

Ustalenia opierają się na danych pochodzących od 1,913 mężczyzn w wieku od 40 do 79 lat. Wszyscy byli uczestnikami European Male Ageing Study w latach 2003-2005. Naukowcy analizowali hormony i funkcje seksualne mężczyzn i śledzili ich postępy zdrowotne przez średnio 12 lat. W tym czasie około jedna czwarta mężczyzn zmarła.

Co łączyło tych zmarłych mężczyzn? Wielu z nich miało objawy seksualne. Na przykład, mężczyźni, którzy mieli trzy objawy seksualne byli bardziej zagrożeni śmiercią niż ci, którzy nie mieli takich objawów. ED i słabe poranne erekcje wydawały się być szczególnie problematyczne. Objawy te, ale nie niższe libido, były związane z wyższym prawdopodobieństwem śmierci.

Naukowcy wyjaśnili, że niektóre objawy seksualne, zwłaszcza ED, są związane z innymi warunkami zdrowotnymi, takimi jak choroby naczyniowe i niski poziom testosteronu.

Badanie zostało przyjęte do publikacji w Journal of the Endocrine Society.

Jeśli Ty lub Twoja partnerka macie problemy z erekcją, koniecznie zgłoście się do urologa. ED może być wczesną oznaką innych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, cukrzyca i miażdżyca (stwardnienie tętnic). Wykonanie kompletnych badań kontrolnych pomoże Tobie i Twojemu lekarzowi zidentyfikować problemy i podjąć ich leczenie. Twój lekarz może również doradzić Ci w kwestii leczenia ED.

Prosty banan

Rafał Brach - niby banan a rodzynek bo jedyny mężczyzna w naszym składzie. Siłownia to jego drugi dom bo jest trenerem personalnym.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz