• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

ćwiczenie mięśni kegla przez mężczyzn

W dniu dzisiejszym przyglądniemy się trzem sposobom na ćwiczenie mięśni kegla. Mniej więcej miesiąc temu otrzymaliśmy od sklepu z zabawkami dla dorosłych coś z kategorii masażery prostaty. Zapytali nas czy możemy napisać artykuł o tym jak ćwiczyć mięśnie kegla. Po początkowym zdziwieniu podjęliśmy się wyzwania i mamy dla was odpowiedzi na pytanie: "Jak mężczyźni powinni ćwiczyć mięśnie kegla". Jest to wiedza praktyczna (tak dokładnie taka) połączona z teorią. Teorię przyszło nam zgłębić po to by rzeczowo podejść do tematu.

Mięsień kegla co to jest i gdzie ich szukać

Kontrolowana erekcja dzięki ćwiczeniu mięśni kegla

Anatomicznie podchodząc do zagadnienia, mięśnie kegla to zespół mięśni i wiązadeł, nazywanych mięśniami dna miednicy. Pan Arnold Kegel (więcej o Panu Arnoldzie na wikipedi) wymyślił zestaw ćwiczeń jakie mają wpływ na ćwiczenie wyżej wymienionych mięśni. Od nazwiska tego dżentelmena przyjęła się nazwa "mięśnie kegla". Mięśnie dna miednicy u faceta to mięśnie między nasadą penisa a odbytem, tam w ... 

Odpowiadają za trzymanie moczu, trzymanie kału oraz co nas interesuje najbardziej za zdrowy seks. Odpowiednie napinanie mięśni kegla jest ćwiczeniem jakie się zaleca w celu poprawy ich pracy. Podobnie jak inne mięśnie w naszym organizmie, regularnie ćwiczone będą działały sprawnie i posłużą nam lata.

Jak znaleźć mięśnie kegla u faceta? Aby mieć pewność, że to ten mięsień a nie zwieracz przy anusa idź do toalety i zrób siku, dobra piszę do facetów, odlej się, odcedź kartofelki, spuść z szlaucha, wyprowadź węża itd. Podczas sikania postaraj się zatrzymać strumień moczu, zrób to kilkukrotnie aby nauczyć organizm gdzie znajduje się partia mięśni do ćwiczenia. Takie działanie dopuszczalne jest tylko do określenia partii mięśni a nie do regularnego ćwiczenia! Zatrzymywanie strumienia moczu jest niezdrowe i może powodować do wielu powikłań zdrowotnych! Sikaj zawsze max strumieniem, to zdrowe :)

Co daje ćwiczenie mięśnia kegla

Ćwiczenie mięśni kegla daje wiele korzyści zarówno w aspekcie fizycznym jak i psychologicznym. Mniej oczywiste są kwestie psychologiczne ale dość oczywiste staje się to, że jeżeli na bieliźnie zostawiamy żółtą plamę albo coś w odcieniu brązu to nasza psychika cierpi na tym fakcie. Szczególnie jeżeli jesteśmy na początku związku i trzeba pokazać jak to idealni jesteśmy ;) Podobnie udowodnienie czegoś w łóżku wymaga kontroli i wydajności. Właśnie dzięki ćwiczeniom mięśni kegla można poprawić:

  • problemy z trzymaniem moczy
  • problemy z trzymaniem kału
  • sprawność seksualną
  • kontrolę nad erekcją

Kilka ćwiczeń kegla dziennie i jesteśmy w stanie poprawić wszystkie te aspekty życia.

Sposoby ćwiczenia mięśnia kegla

Ćwiczenie mięśni kegla wspomagane sprzętem

Wiemy już gdzie znajdują się rzeczone mięśnie, wiemy co możemy zyskać dzięki ćwiczeniom więc pora poznać zasady ćwiczenia i rodzaje ćwiczenia.

  1. Ćwiczenia z zastosowaniem wsparcia sprzętowego. Nie wiem jak mam o tym pisać więc powiem tak, sprzęt do masowania prostaty montuje się od strony tyłu i mięśnie kegla są wzbudzane przez drżenie gadżetu. Dzięki temu, że praca wynika z stymulacji wibrującego sprzętu większość zadania wykonuje za nas maszyna.
  2. Ćwiczenia mięśni kegla samoczynnie, czyli podobnie jak podczas sprawdzania gdzie znajdują się mięśnie kegla, zaciskamy je i rozluźniamy. Dokładnie powinno wyglądać to następująco, zaciskamy i staramy się utrzymać napięcie mięśni przez 10 sekund, rozluźniamy mięśnie i czekamy 10 sekund. Całość powtarzamy 20 krotnie. Możesz ćwiczyć mięśnie kegla w drodze do pracy, podczas pracy a nawet podczas wizyty w markecie, czekając aż ukochana zakończy zakupy ;)
  3. Połączenie wcześniejszych dwóch technik ćwiczenia mięśni kegla. Wspomaganie gadżetem z sex shopu i ćwiczenie przez napinanie mięśni. Przez wspomaganie mam na myśli taką zabawkę, która nie wibruje samoistnie a jedynie zwiększa siłę z jaką trzeba napiąć mięśnie. To odpowiednik ćwiczenia na siłowni z użyciem sztangi albo hantli.

Jak nie ćwiczyć mięśnia kegla!

Chociaż w ten właśnie sposób radzi się na początku jak określić czy dobra partia mięśni pracuje to nie powinno się ćwiczyć mięśni kegla podczas oddawania moczu. Kilkukrotne sprawdzenie czy ćwiczymy odpowiedni mięsień a nie zwieramy tylko "pośladki" nie będzie szkodliwe dla zdrowia "sportowca" jednak tak jak pisaliśmy wcześniej długotrwałe i powtarzające się wstrzymywanie moczu skończy się źle. Piszemy o tym ponownie bo sport to zdrowie jednak należy zachować wiedzę jak to robić oraz kiedy to robić.

Podsumowanie z ćwiczenia mięśnia kegla

Naszym zdaniem samo ćwiczenie mięśni kegla jest łatwe w wykonaniu a efekty jakie może przynieść są bardzo dobre dla poprawy stanu zdrowia. Po trzech tygodniach korzystania z zabawki jaka została do nas dostarczona możemy powiedzieć, że działanie jest widoczne. Sami domyślcie się w jakim aspekcie. Polecamy ćwiczenie z użyciem sztangi ;) kto czytał z uwagą ten wie. 

Jeżeli macie ciekawy temat o którym chcecie abyśmy napisali to skontaktujcie się z nami na stronie kontakt zdrowozyc.pl 

Jeżeli chcecie napisać coś sami a my mamy to zamieścić na naszej stronie też jest taka możliwość :) napiszcie do nas na wspomniany wcześniej kontakt.

Prosty banan

Rafał Brach - niby banan a rodzynek bo jedyny mężczyzna w naszym składzie. Siłownia to jego drugi dom bo jest trenerem personalnym.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz