• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Ćwiczenia na lepszą erekcję

Ciągle to słyszymy - ważne jest, aby ćwiczyć. Siedzący tryb życia nie jest zdrowy. Musimy się ruszać. Ale po długim dniu może być trudno ruszyć się z kanapy.

A gdybyśmy powiedzieli ci, że ćwiczenia mogą poprawić twoją erekcję?

To prawda. W przeszłości rozmawialiśmy o tym, dlaczego ćwiczenia są dobre dla zdrowia seksualnego mężczyzn w ogóle. W jaki sposób pomagają one w szczególności na erekcję?

Ważny jest dobry przepływ krwi.

Ćwiczenia utrzymują krew w swobodnym ruchu, a to jest bardzo ważne dla erekcji mężczyzny. Kiedy mężczyzna jest podniecony seksualnie, tkanka mięśni gładkich w penisie rozluźnia się, pozwalając na napływ większej ilości krwi. Żyły zwężają się tak, że krew pozostaje na miejscu, dając mu jędrność, której potrzebuje do seksu. Po wytrysku, krew jest uwalniana.

Mężczyźni z zaburzeniami erekcji (ED) często mają problemy z przepływem krwi z powodu uszkodzenia śródbłonka lub tkanki mięśni gładkich, które wspierają naczynia krwionośne. Kiedy tak się dzieje, trudniej jest krwi dopływać do penisa prawidłowo. Rezultatem tego jest słaba erekcja lub jej brak w ogóle.

Co powoduje uszkodzenie śródbłonka? Wysokie ciśnienie krwi, palenie papierosów, wysoki poziom cholesterolu, trójglicerydów i cukru we krwi są czynnikami.

Kiedy już dojdzie do uszkodzenia, naczynia krwionośne stają się bardziej podatne na miażdżycę (stwardnienie tętnic). Blaszki miażdżycowe, które gromadzą się wzdłuż ścian tętnic, mogą blokować przepływ krwi do penisa.

Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia śródbłonka. Może również pomóc w zapobieganiu - lub kontroli - innych stanów chorobowych związanych z ED, takich jak otyłość, choroby serca i cukrzyca.

Ponadto, może pomóc mężczyznom w niektórych psychologicznych aspektach ED. Na przykład, ćwiczenia mogą złagodzić depresję i niepokój oraz sprawić, że mężczyzna poczuje się bardziej pewny siebie. Może on stracić na wadze, poprawiając swój obraz ciała. Z bardziej pozytywnym spojrzeniem, może czuć się bardziej pewny swojej sprawności seksualnej.

Najnowsze badania

Ostatnie badania opublikowane w American Journal of Cardiology stanowią dobry przykład tego, jak bardzo ćwiczenia fizyczne mogą pomóc mężczyznom z ED. Zespół brazylijskich naukowców pracował z 86 mężczyznami, którzy niedawno przeszli zawał serca. Osiemdziesiąt cztery procent z nich zgłosiło występowanie ED przed hospitalizacją.

Czterdziestu jeden z nich zostało przydzielonych do specjalnego domowego programu chodzenia na świeżym powietrzu. Pozostali otrzymali zwykłą opiekę, ale nie uczestniczyli w protokole spacerowym.

Po 30 dniach mężczyźni wykonali 6-minutowy test chodu i wypełnili ankietę dotyczącą ich funkcji seksualnych, którą porównano z wynikami z początku badania. Mężczyźni, którzy nie chodzili, mieli 9% wzrost ED. Ale mężczyźni, którzy chodzili regularnie zauważyli 71% spadek ED.

Tak więc zwykły program spacerowy może załatwić sprawę.

Jaki rodzaj ćwiczeń jest najlepszy?

Odpowiedź zależy od Ciebie. Sugerujemy, abyś przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń skonsultował się ze swoim lekarzem. On lub ona może najlepiej pokierować Cię w Twojej konkretnej sytuacji zdrowotnej.

Jednak każdy rodzaj ćwiczeń może przynieść korzyści. Jeśli wybierzesz coś, co sprawia Ci przyjemność, będziesz bardziej skłonny do trzymania się tego. Oto kilka pomysłów na pobudzenie krwi do działania:

- Możesz zacząć od lokalnej siłowni, aby zobaczyć, co ma do zaoferowania. Osobisty trener może pomóc w opracowaniu treningu dostosowanego do Twoich potrzeb. Możesz również spróbować różnych zajęć i zobaczyć, które z nich najbardziej Ci odpowiadają.

  • Chcesz częściej spotykać się z chłopakami? Może założysz społeczną drużynę koszykówki? Poznaj swoich współpracowników, przyłączając się do firmowej drużyny softballowej. Po pracy przepłyń kilka okrążeń na osiedlowym basenie. Poznaj okolicę, wędrując, jeżdżąc na rowerze, biegając lub uprawiając jogging. Możesz również spróbować wiosłowania na lokalnym jeziorze lub rzece.

Włączenie partnera do rutyny ćwiczeń może być również świetnym pomysłem. Wspólna aktywność fizyczna może przynieść korzyści zdrowotne dla Was obojga. A kto wie, co może się wydarzyć później? Spacer przy świetle księżyca trzymając się za ręce na plaży lub lekcje tańca, które wymagają dużo dotyku, mogą doprowadzić do wspaniałego seksu po powrocie do domu!

Prosty banan

Rafał Brach - niby banan a rodzynek bo jedyny mężczyzna w naszym składzie. Siłownia to jego drugi dom bo jest trenerem personalnym.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz