• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Co Lockdown 2.0 oznacza dla randek

31 października Boris Johnson ogłosił, że Anglia wejdzie do kolejnej krajowej lokacji. Oznacza to, że być może będziecie wracać do quizów Zoom i zdystansowanych społecznie spacerów po parku. Jak bardzo kwiecień 2020 roku z was. Być może widzieliście więcej ludzi w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale nowe orzeczenia oznaczają, że będziecie musieli ograniczyć kontakt z domem lub bańką społeczną. Może to dodać kilka poważnych komplikacji do nowych sytuacji randkowych. Więc, możesz chodzić na randki podczas drugiej blokady? Jeśli nie jesteś gotowy, aby wprowadzić się z nowym zauroczeniem, to nadszedł czas, aby nabrać kreatywności, w jaki sposób można utrzymać tę nową iskrę

Jak wytrzymać w lockdownie?

Myślenie o kreatywnych pomysłach na randkę może być trudne. W związku z nowymi ograniczeniami w zakresie zamykania, Twoje ręce są dość mocno związane. Od 5 listopada rząd mówi, że ludzie powinni pozostać w domu z wyjątkiem określonych celów. Możesz spotkać jedną osobę z innego gospodarstwa domowego w publicznej przestrzeni na świeżym powietrzu, takiej jak park, plaża, wieś lub publiczne ogrody, ale nie możesz spotkać się w prywatnym ogrodzie. Możesz również stworzyć bańkę wsparcia z kimś, kto mieszka sam. Jeśli dotyczy to Ciebie lub osoby, z którą się spotykasz, może to być świetny sposób na utrzymanie porządku.

"Obejmij ideę bycia w bańce podporowej. Musicie określić, w jakim punkcie jesteście ze sobą w związku i powinniście mieć możliwość dalszego spotykania się w jakimś stopniu", mówi psycholog Emma Kenny, "sprowadza się to do tego, że będziecie kreatywni, gdy będziecie się umawiać".

Jeśli dopiero zaczynasz się z kimś spotykać, myśl o zrobieniu z niego swojej bańki wsparcia może wydawać się nieco zniechęcająca. Kenny podkreśla jednak, że choć w tej chwili może się to wydawać chaotyczne, to jednak w waszym związku może pojawić się szybszy rozwój. "Życie i czas oznaczają więcej i to jest tak ważne w związku, że nie lekceważyłbym tego, jak chaos może prowadzić do kreatywności" - mówi Kenny - "niektórzy ludzie wprowadzili się razem, podejmują ryzyko".

Lockdown a randki

Jednak ekspert od związków Emma Davey mówi, że istnieją pewne pułapki, na które należy zwrócić uwagę, jeśli zdecydujesz się zmiażdżyć swoją bańkę wsparcia. "Musisz uważać, jak szybko się poruszasz. W ciągu miesiąca możesz stać się zależna od swojego zmiażdżenia, a kiedy sprawy wrócą do normy i życie wróci do normy, możesz zauważyć tendencje do współzawodnictwa. Zalecałbym wolniejsze tempo. Idźcie razem na zdystansowane społecznie wycieczki", mówi Davey.

Jeśli nie czujesz się gotowy do zmiażdżenia bańki wsparcia, to zastanów się nad datą, którą normalnie robilibyście razem, ale za pomocą rozmowy wideo. Pobierz składniki, aby zrobić ten sam posiłek i zjedz go razem z kieliszkiem wina. Załóż Hamiltona i oglądajcie go razem nad Zoomem.

Randkowanie w lockdownie

Chociaż są pewne rzeczy, które można zrobić w różnych domach, nie jest o spotkanie w przestrzeni prywatnej, jak dom stawia pauzę na seksualnej stronie swojego związku. Logistyka seksualna była wysoko na głowie ludzi podczas pandemii i rząd powiedział, że noclegi w innych domach nie są dozwolone. Ale gra wstępna może zacząć się poza sypialnią.

"Upewnij się, że masz pełne zaufanie do swojego partnera przed seksem wideo lub telefonicznym, ale możesz rozmawiać o fantazjach, planować być razem i mieć pewność, że możesz pogłębić połączenie nawet jeśli rozmawiasz przez wideo", mówi Kenny, "chodzi o wykorzystanie technologii, którą masz".

Budowanie pewności siebie w podejściu do intymności z partnerem podczas randek online może być trudne, ale Davey podkreśla, że komunikacja i zaufanie są kluczowe. Wyjaśnia, że można zbudować fantazję o byciu razem, wysyłając zdjęcia i wiadomości, a kiedy jest się razem, jest to poziom podniecenia i oczekiwania.

Spotkanie z kimś, w kim naprawdę jesteś, może być tak rzadkie, a utrzymywanie iskry przy życiu przez miesiąc bez zobaczenia się twarzą w twarz jest przerażające. Jednak tylko dlatego, że Netflix i chłód są poza stołem do grudnia, nie oznacza, że musisz wszystko wstrzymać. Trzeba tylko upewnić się, że istnieją granice, zaufanie i szacunek, zanim zacznie się budować oczekiwanie na kolejny raz, kiedy się zobaczymy.

 

Prosty banan

Rafał Brach - niby banan a rodzynek bo jedyny mężczyzna w naszym składzie. Siłownia to jego drugi dom bo jest trenerem personalnym.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz