• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Co jest powodem twojego niskiego popędu seksualnego?

Niski popęd seksualny może być zastanawiający. Seks ma być przyjemny, więc dlaczego ktoś miałby tracić zainteresowanie?

Odpowiedź może być prosta, jak lekarstwo, które bierzesz. Ale to może być również skomplikowane, jak stres w waszym związku. Oto niektóre z bardziej powszechnych libido-busters, z którymi spotykają się mężczyźni i kobiety, wraz z linkami, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej.

Niski poziom testosteronu

Podczas gdy często kojarzy się bardziej z mężczyznami, testosteron jest ważnym hormonem zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Niski popęd płciowy jest częstym objawem niskiego poziomu testosteronu.

Niektóre kobiety również korzystają z terapii testosteronem, chociaż ten hormon nie został zatwierdzony przez FDA do tego zastosowania. Ponadto nie jest on bezpieczny dla wszystkich kobiet, takich jak kobiety z rakiem macicy lub piersi, z chorobami serca lub wątroby, czy wysokim cholesterolem.

Kiedy poziom estrogenów obniża się w czasie menopauzy, wiele kobiet uważa się za mniej zainteresowane seksem.

Zmiany hormonalne w trakcie i po ciąży mogą wpływać na libido kobiety. A dostosowanie się do życia z dzieckiem może sprawić, że pary będą mniej zainteresowane seksem, zwłaszcza gdy nowi rodzice są zestresowani i zmęczeni.

Niski popęd seksualny

Czasami kobiety tracą zainteresowanie seksem z powodu, którego nie da się wyjaśnić. Kiedy sytuacja ta powoduje niepokój, lekarze diagnozują ją jako hipoaktywne zaburzenie popędu płciowego lub HSDD.

Powszechnie stosowane leki - takie jak antydepresanty, tabletki antykoncepcyjne i leki na ciśnienie krwi - mogą mieć seksualne skutki uboczne, w tym zmniejszone libido, jak wyjaśniają poniższe wpisy na blogu. Jeśli zauważyłeś zmianę popędu płciowego po rozpoczęciu stosowania nowego leku, skontaktuj się z lekarzem. Ale nie przestawaj zażywać danego leku bez uprzedniego skonsultowania się z lekarzem.

Stres, niepokój, depresja i kwestie związane z relacjami

Kiedy jesteśmy zestresowani, zaniepokojeni lub przygnębieni czymś, co sprawia nam trudności w pracy, obowiązki rodzicielskie lub opieka nad starszym krewnym, możemy tak bardzo skupić się na tym, co się dzieje, że tracimy zainteresowanie seksem. To samo może się zdarzyć, gdy życie staje się ruchliwe, a my jesteśmy zmęczeni. Czasami jesteśmy zbyt zmęczeni, by nawet o tym myśleć.

Ponadto kłopoty w związku - takie jak niewierność lub inne naruszenie zaufania, złość, niechęć, a nawet nuda - mogą sprawić, że poczujesz się mniej skłonny do intymności z tą osobą. Jeżeli ty i twój partner znajduje ciebie w tej sytuacji, komunikacja jest kluczem. Znajdź spokojny czas na dyskusję o tym, co się dzieje i co możesz zrobić, aby to rozwiązać. Warto spotkać się z doradcą, który specjalizuje się w doradztwie dla par.

Jeśli uważasz, że sprawa może być specyficzna dla twojego związku seksualnego, możesz spróbować terapii seksualnej.

Ważne jest, aby wiedzieć, że niski popęd płciowy może mieć kombinację przyczyn. Na przykład, cukrzyca może prowadzić do problemów z libido, ale związany z tym stres i niepokój związany z radzeniem sobie z cukrzycą może również odgrywać pewną rolę. Mężczyźni chorzy na cukrzycę często mają problemy z erekcją, co może prowadzić do obaw o wyniki.

Podobnie, rak i jego leczenie mogą wpływać na funkcje seksualne. Hormonalne wzloty i upadki, problemy z wizerunkiem ciała, skutki uboczne leków stosowanych w chemioterapii, stres, niepokój i depresja mogą wpływać na libido danej osoby.

Wizyta u lekarza jest często pierwszym krokiem do odzyskania popędu płciowego. Wiele osób czuje się zakłopotanych rozmawiając o sprawach seksualnych z lekarzem, ale zrobienie tego może w znacznym stopniu poprawić Twoje zdrowie seksualne, ogólny stan zdrowia i relacje z partnerem.

 

Prosty banan

Rafał Brach - niby banan a rodzynek bo jedyny mężczyzna w naszym składzie. Siłownia to jego drugi dom bo jest trenerem personalnym.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz