• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

5 punktów akupresurowych w celu złagodzenia stresu i polepszenia życia seksualnego

Jako kobieta (którą trudno zadowolić), seks może być dla mnie jak taniec - a czasem trudno znaleźć dobrego partnera do tańca. Polega on na dotykaniu, odczuwaniu i byciu emocjonalnie wrażliwym. A jeśli chodzi o dotykanie i odczuwanie, akupresura może pomóc. Istnieją techniki i punkty, które mogą uruchomić bezpieczne i pielęgnujące środowisko, a co za tym idzie, pomóc zmaksymalizować przyjemność z tańca.

Dotykanie jest potężną rzeczą, szczególnie w obszarach innych niż twoje zabawne bity. ResearchTrusted Source pokazuje, że akt fizycznego dotknięcia partnera pomaga wytworzyć intymność i złagodzić stres. Co oznacza, że w szerszym ujęciu wielu dysfunkcji seksualnych, dotyk może pomóc w rozwiązaniu blokad psychicznych lub emocjonalnych. Zwłaszcza w przypadku kobiet, które czują się oczekiwane, że spełnią lub spełnią pewne oczekiwania.

Ale ostatecznie, stres wpływa na obie płcie i jest często tym, co powstrzymuje cię od większej zabawy w sypialni.

Przełamywanie psychologicznych barier dla wspaniałego seksu

Aby stworzyć spokojną atmosferę, Andrew Perzigian, LAc, proponuje zacząć od masażu skóry głowy, uciskając okrężnymi ruchami opuszki palców na skórze głowy, a następnie przesuwając je w dół do szyi. Perzigian, ekspert w dziedzinie akupunktury, akupresury i chińskiej medycyny ziołowej, specjalizuje się w płodności - która, jak można sobie wyobrazić, często polega na pomaganiu parom w ich popędzie seksualnym.

"Idź do najwyższych i najniższych punktów nacisku na ciało, najdalszych punktów od rdzenia, najdalszych punktów, z których pochodzi równowaga, jako sposób na stworzenie bezpiecznej, pielęgnującej i uspokajającej energii", mówi. "A z perspektywy acu-perspektywy, jest to skuteczny sposób na zrównoważenie yin i yang ekstremów w ciele." Podczas tego i każdej formy intymnego dotyku należy podchodzić bez oczekiwań, ale z dużą ostrożnością i ostrożnością.

Oto punkty i obszary akupresury, które Ty i Twój partner możecie wypróbować, aby ukoić Twoje ciało, zwiększyć zaufanie - i potencjalnie zwiększyć Twoją przyjemność.

1. Masaż głowy, skupienie się na DU20

Lokalizacja: Wokół czubka głowy, nad uszami.

Chociaż uważa się, że jest to najbardziej yang (aktywny) obszar ciała, masaż tych obszarów faktycznie pomaga obniżyć tę aktywność z głowy i z powrotem do rdzenia ciała. Przy naszym szalonym, nastawionym na produktywność życiu, często inwestujemy zbyt wiele zasobów naszego ciała w nasz mózg, a to może przeszkadzać w grze wstępnej. Masaż DU20 i ogólnie głowy pomaga uspokoić przeciążony umysł i pozwala tej cennej krwi płynąć w bardziej zrównoważony sposób w organizmie.


2. Masaż stóp, przy użyciu KI1, SP4 i LR3

Lokalizacja: Dół stopy, około jednej trzeciej drogi w dół (K11); wewnątrz stopy, u podstawy palca (SP4).

Delikatnie pocieraj nerkę 1 (KI1) i śledzionę 4 (SP4), które znajdują się na stopach. Są one uważane za bardzo silne punkty balansujące subtelne energie w organizmie, a jednocześnie sprzyjające wzrostowi przepływu krwi do rdzenia ciała. Oba te punkty są bezpośrednio i ściśle związane z męskimi i żeńskimi narządami rozrodczymi... helloooooo, sexy time!

3. Masaż łydek, przy użyciu KI7 i SP6

Lokalizacja: Wewnątrz łydki, dwa palce nad kostką.

Nerka 7 (KI7) jest uważana za promującą yang, rozgrzewającą energię w organizmie. Spleen 6 (SP6) ma promować jin, uspokajającą energię w organizmie. Punkty te są doskonałymi reprezentacjami energii męskiej (KI7) i żeńskiej (SP6), według chińskiej medycyny. Są one ściśle powiązane, promując zdrowy przepływ krwi - co nie jest zaskoczeniem, ponieważ zdrowy przepływ krwi i pobudzenie z pewnością idą w parze.

Akupresura a lepsze życie seksualne

4. Pocieranie brzucha, skupianie się na Ren6

Lokalizacja: Dwa palce w dół od pępka.

Punkty brzuszne mogą być bardzo delikatne, a ponieważ znajdują się bliżej naszych narządów rozrodczych i części, z których korzystamy podczas seksu, masowanie tych punktów powinno odbywać się z odrobiną ostrożności i dodatkowej opieki. Ren6 to punkt, o którym będziesz czytał i jest uważany za ważny dla zwiększenia energii (lub qi, w języku chińskim). Ponieważ znajduje się on również na najbardziej uspokajającym punkcie wszystkich kanałów akupunkturowych, stanowi cudownie zrównoważony punkt. Tak więc masaż z ostrożnością jak Ren6 może pomóc w pielęgnowaniu poczucia intymności i pobudzeniu wszystkich jednocześnie.

5. ST30

Lokalizacja: Małe miejsce, nad kroczem, gdzie biodro zawisa i styka się z ciałem.

Brzuch 30 (ST30) znajduje się tuż przy głównej tętnicy, co również przyczynia się do zwiększenia przepływu krwi w organizmie. Powoli naciśnij na ten punkt nacisku przez kilka sekund, przytrzymaj i zwolnij. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przytrzymaj kontakt wzrokowy z partnerem podczas tej intymnej rutyny.

Te pomocne punkty są wybierane ze względu na ich zdolność do uspokojenia się, co sprawia, że są bardziej wrażliwe i przemyślane w grze wstępnej i bardziej pobudzone i ekscytujące relacje. Ważne jest, aby być troskliwym i delikatnym, i delikatnie pocierać lub masować te punkty z miłością, jak delikatny pocałunek, a nie ciężki nacisk.

Generalnie, jeśli chodzi o akupresurę, Perzigian radzi, że każda osoba wymaga własnego, niepowtarzalnego leczenia (najlepiej dostosowanego do niej przez profesjonalistę). Celem akupresury nigdy nie było pobudzenie seksualne.

Nie ma właściwego sposobu, aby być podnieconym

Przede wszystkim, Perzigian zaleca stworzenie spokojnej przestrzeni dla Ciebie i Twojego partnera. "Prawie wszystkie kwestie pobudzające są psychologiczne, nie fizyczne," mówi Perzigian. Ponieważ nasze obecne społeczeństwo chwali gorączkowy ruch i stres, nasze ciała i umysły nigdy nie mają chwili na nudę. Ale nuda jest tak naprawdę niezbędna dla naszej ludzkiej egzystencji. Perzigian opisuje, jak skupienie się na pewnych punktach yin, czyli uspokajających punktach nacisku, może "wymusić nudę" na ciele i pozbyć się wszelkiego życiowego szaleństwa.

"To jest podstawa, na której może nastąpić każdy wzrost rzeczywistego popędu seksualnego, w przeciwieństwie do sztucznego wzrostu z narkotyków lub porno", mówi Perzigian. Wymuszając nudę na ciele, ludzie wpadają w bardziej zrelaksowany stan, dzięki czemu są psychicznie i fizycznie dostępni do intymności.

Każdy i każde ciało jest inne, a najważniejsze aspekty poprawy Twojego życia seksualnego pochodzą z wewnątrz. Komunikacja, zaufanie i relaks są kluczowe. Co więcej, nie ma jeszcze wystarczająco dużo badań naukowych na temat przyjemności seksu i zdecydowanie nie ma złotego standardu, aby to robić.

Te punkty nacisku pomagają zwiększyć spokój i zmniejszyć stres, co może prowadzić do zwiększenia przyjemności i komunikacji podczas seksu. Nie zaleca się używania tych punktów wyłącznie dla przyjemności seksualnej.

 

Prosty banan

Rafał Brach - niby banan a rodzynek bo jedyny mężczyzna w naszym składzie. Siłownia to jego drugi dom bo jest trenerem personalnym.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz