• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

5 powodów dlaczego seks wpływa na zdrowie człowieka

5 powodów dlaczego seks wpływa na zdrowie

Seks w życiu człowieka jest ważny, czy wiecie jak bardzo?

Pierwszy wpis i zaczynamy z wysokiego C. Na pierwszy ogień idzie seks i jego wpływ na zdrowie człowieka. Zastrzegamy, że czytając ten artykuł nie musisz się do niego stosować, a przynajmniej nie w całości. Czytasz na własną odpowiedzialność. Przed wami pięć powodów dlaczego seks poza tym, że jest przyjemny wpływa na zdrowie ludzi.

Zamiast do kardiologa seks rano i seks wieczorem

Oczywiście na wstępie wyjaśnię, że z tym kardiologiem to tylko niewinny żart i jeżeli ktoś ma problemy z sercem to powinien nie unikać wizyt u lekarza, a być pod kontrolą swojego lekarza prowadzącego. Niemniej jednak jeżeli nasze serce wymaga delikatnego wspomożenia i powinno być ćwiczone, to dobrze do tego nadaje się nasz stary i sprawdzony seks. Seks w długotrwałej perspektywie wpływa pozytywnie na to jak pracuje nasz układ krwionośny, wpływa pozytywnie jak natleniona jest nasza krew i jak wydajnie pracuje nasze serce. Ale jak to właściwie się dzieje? Jednym z czynników dlaczego seks pozytywnie wpływa na ludzi jest to, że w trakcie stosunku znacząco rośnie poziom oksytocyny we krwi, szacuje się, że nawet pięciokrotnie (dlatego taki tytuł). Ten mały łobuziak oksytocyna to hormon i ma bezpośredni wpływ na temperaturę ciała, na mikro-krążenie, na ciśnienie krwi i na pracę serca. Sporo jak na jednego małego bohatera.

Dziś trenujemy na leżąco, jogging leżakowany

Czy uprawianie seksu może być równie efektywne jak jogging? Otóż tak może być, dziękuję koniec kwestii. 

Seks dla obniżenia poziomu stresu i poprawienia samopoczucia

Naukowcy z Szkocji podjęli się zadania przebadania 46 osób, 24 kobiet i 22 mężczyzn. Badanie miało na celu ustalenie zależności pomiędzy uprawianiem seksu i poziomem stresu. Badania dały wskazanie, że osoby regularnie uprawiające seks lepiej radziły sobie z wystąpieniami publicznymi oraz rozwiązywaniem złożonych zadań. Badanie było tak skonstruowane, aby grupy podzielone były na osoby uprawiające seks przed postawionym zadaniem i takie, które były pozbawione aktywności seksualnej przed. Szybki numerek i na mównicę Panie Prezesie ;)

Wyrzuć tabletki na bezsenność i zacznij uprawiać seks

"Kochanie daj mi szklankę mleka i tabletkę na sen..." te słowa padają dość często kiedy z jakiegoś powodu Morfeusz jest na nas obrażony. Powinny brzmieć "Kochanie nie mogę zasnąć, rozbieraj się i mnie uśpij ". Za nasenne działanie seksu odpowiedzialna jest prolaktyna, kolejny hormon łobuziak w wyniku, którego przymykają nam się oczy. Prolaktyna wydziela się podczas orgazmu do tego mamy wspomnianą wcześniej oksytocynę, połączenie senności i niskiego poziomu stresu to przepis na dobry i zdrowy sen.

 

Regularne uprawianie seksu zmniejsza ryzyko raka prostaty

Uniwersytet w Bostonie zajął się innym bardziej poważnym tematem jakim jest rak prostaty i znalazł korelację jaka występuje pomiędzy ilością ejakulacji a częstotliwością występowania raka prostaty. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych Panów, którzy regularnie uprawiają seks oraz dla tych, którzy biorą sprawy we własne ręce ;)

 

Prośba do waz dajcie znać czy podobał wam się artykuł, jakie macie uwagi i podeślijcie tematy na kolejne. Jeżeli chcecie napisać własny artykuł z tematyki zdrowia, odżywiania, sposobów na lepsze życie przez dobre praktyki zdrowotne to piszcie do nas na blog@zdrowozyc.pl

Dzięki za dziś i do zaczytania niedługo.

Prosty banan

Rafał Brach - niby banan a rodzynek bo jedyny mężczyzna w naszym składzie. Siłownia to jego drugi dom bo jest trenerem personalnym.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz