Zalety aurikuloterapii

Zalety aurikuloterapii

Redakcja

2016-10-27

brak komentarzy

Dolegliwości towarzyszą nam niemalże każdego dnia. W końcu, czy pamiętacie jeszcze taki dzień, kiedy byliście wyspani, wypoczęci, a przy tym nie odczuwaliście żadnego bólu? Faktycznie trudno go sobie przypomnieć. Z pomocą przychodzi jedna z kluczowych gałęzi akupunktury – aurikuloterapia. Co to oznacza dla nas? Zaraz się przekonacie!

Wskazania

Czy wiecie, że zabiegi w zakresie aurikuloterapii mogą być wykonane zarówno u dorosłych, jak i u dzieci? Jeżeli wykonywane są przez wysoce wykwalifikowanego specjalistę, nie wiążą się z żadnymi skutkami ubocznymi i niepożądanymi reakcjami organizmu. 

Aurikuloterapia jest szczególnie rekomendowana w leczeniu uzależnień, zaburzeń oddychania, dolegliwościach układu nerwowego, kostnego i moczowego, artretyzmie, problemach ginekologicznych, zaburzeniach pracy żołądka, przewlekłych bólach głowy, szumach usznych oraz w ogólnym uodparnianiu się na stresujące sytuacje. Jej skuteczność potwierdza wprowadzenie kuracji w zaburzeniach snu oraz nerwicach. Rosnącą rolę odgrywa także w terapii zaburzeń czynnościowych i uczuleń.

Niemiecki specjalista F. Bahr zanotował również efektywność aurikuloterapii w leczeniu dysfunkcji mięśniowych centralnego pochodzenia, głównie spastycznego, a dodatkowo w mózgowym porażeniu dziecięcym, udarach mózgu oraz analogicznych urazach. 

O krok dalej poszli specjaliści z Hong Kongu, którzy wykazali, że stymulacja pewnej partii małżowiny usznej jest skuteczna w leczeniu uzależnienia od heroiny. Ich badania powodowały, że aurikuloterapię zastosowano w leczeniu w klinice. Aby spotęgować skuteczność, akupunkturę ucha warto połączyć z innymi zabiegami, które wzmocnią jej lecznicze działanie. 

Dobroczynna alternatywa

Aurikuloterapia to terapia, która może zastąpić inwazyjne leczenie prądem bądź laserem. Jest rekomendowana dla pacjentów, którzy nie czują obawy przed igłami. Jednocześnie sama terapia bazuje wyłącznie na tworzeniu impulsów w jednym miejscu, co minimalizuje stres związany z kłuciem całego naszego ciała. 

Korzyści

Podstawą prawidłowego leczenia jest odpowiednia diagnoza, a ku temu idealnie sprawdza się aurikuloterapia. Szukając ulgi w uciążliwym bólu, nie znajdziemy szybszego rozwiązania, które przyniesie nam dodatkowy efekt uspokajający. Dlatego terapia jest szczególnie polecana osobom cierpiącym na bezsenność, nerwicę i depresję jako uzupełnienie formy leczenia właściwego.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie