Ważne suplementy dla kobiet w ciąży

Ważne suplementy dla kobiet w ciąży

Redakcja

2016-10-11

2 komentarze

Okres ciąży a także karmienia piersią to moment, w którym należy bardzo dbać o pożywne a także zbilansowane dania, ponieważ zdrowie maluszka w ogromnej mierze zależy od prawidłowego jadłospisu przyszłej mamy. W celu zagwarantowania poprawnego rozwoju płodu, noworodka a również zdrowia matki należy dopełnić dietę elementami odżywczymi. Są nimi suplementy, które nie tylko mogą mieć właściwości odchudzające dla kobiet w ciąży, lecz również dostarczać niezbędnych witamin do prawidłowego przebiegu tej ciąży.

Suplementy dla kobiet w ciąży- kwasy tłuszczowe  

Problem nie tkwi w ich ilości, ale jakości. Niedobory zwłaszcza dotyczą nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, kwasu alfa-linolenowego ALA, a również jego pochodnych: kwas eikozopantaenowy EPA i dokozoheksaenowy DHA. Zalecana suplementacja to 100–200 mg DHA na dzień. Towarzystwo Ginekologiczne poleca w II a także III trymestrze ciąży suplementację żelazem, jodem, cynkiem, miedzią, magnezem, manganem, selenem i cynkiem. Zdecydowanie warto także rozważyć suplementację wapnem, w szczególności u kobiet przyjmujących charakterystyczne jadłospisy przykładowo wegańską i witaminami B6, B12, A a także D.

Kwas foliowy

Istotny suplement dla kobiet w ciąży, ponieważ w tym okresie jego zapotrzebowanie dla organizmu jest znacznie większe. Wiąże się to ze wzrostem płodu, a niewystarczająca jego ilość może znajdować swój problem w rozwoju wad układu nerwowego dziecka. Kwas foliowy zaleca się stosować do 400 μg dziennie.

Jak widzimy, zbilansowana dieta kobiet w stanie błogosławionym a także karmiących piersią okazuje się nad wyraz ważna a także wymaga szczególnej uwagi. Kwasy tłuszczowe czy kwas foliowy są nieodłącznym suplementem dla kobiet w ciązy, chcących prawidłowo i zdrowo przejść okres ciąży. Suplementy odchudzające dla kobiet w ciąży nie są aż tak istotne. Najważniejsze jest bowiem zdrowie i dobre samopoczucie zarówno rozwijającego się dziecka jak i matki. Ładna sylwetka i niechciane dodatkowe kilogramy schodzą na dalszy plan.


Dodaj komentarz

Komentarze

kdabrowska88

2016-10-23 18:38:19


kwas foliowy przyjmuję od dawna i rzeczywiście wspomaga organizm podczas ciąży

ewuniap4

2016-10-21 18:52:37


dzięki, dużo dobrych informacji!

ZdrowieCiąża