Wakacje w ciąży? Czemu nie!

Wakacje w ciąży? Czemu nie!

Redakcja

2017-01-19

brak komentarzy

Wiele kobiet spodziewających się dziecka myśli się czy może w tym stanie wybrać się na wakacje. Co poniektóre z nich w obawie bezpośrednio przed pojawieniem się komplikacji decydują się na pozostanie w domu.

Ciąża nie okazuje się mimo wszystko powodem, na rzecz jakiego musimy zrezygnować z wymarzonego urlopu. Zdecydowanie warto mimo wszystko bezpośrednio przed podróżą przykuć uwagę na parę ważnych kwestii.

Skonsultuj się z specjalistą

W kwestii kobiet w stanie błogosławionym każdy znacznie dłuższy wyjazd trzeba przedyskutować ze specjalistą. Musi on ponieważ stwierdzić czy nie widzi jakichkolwiek przeszkód do podjęcia wycieczki. Być może udzieli on także wielu praktycznych wytycznych, które pozwolą na miłe a także godne zaufania spędzenie urlopu.

Skuś się na właściwe miejsce a także środek transportu

Kolejną dość istotną kwestią okazuje się wybór miejsca naszego wypoczynku i środka transportu. Najdogodniej jeżeli jazda ta nie będzie nazbyt długa. Kilkunastogodzinna podróż autem okazuje się zbyt męcząca a także może powodować złe samopoczucie u przyszłej mamy.

Z kolei lot samolotem nie okazuje się wskazany na rzecz kobiet znajdujących się w trzecim trymestrze ciąży, z uwagi na obfite zmiany ciśnienia. Kraje, które posiadają nazbyt gorący lub nazbyt chłodny klimat także nie okazują się rekomendowane. Przebywanie w olbrzymiej temperaturze okazuje się na zabierającą więcej czasu metę bardzo męczące a także może wywoływać wrażenie wyczerpania, a choćby okazać się powodem omdleń. Niskie ciepłoty także nie okazują się dobroczynne, ponieważ sprzyjają postępowi infekcji, takich jak przykładowo grypy.

Zobacz dostęp do opieki medycznej

Jedną z ważniejszych rzeczy, na jaką kobieta w stanie błogosławionym musi przykuć uwagę okazuje się dostęp do opieki medycznej w miejscu, do jakiego planuje się udać. Wcześniejsze zorientowanie się co do lokalizacji najbliższego szpitala pozwoli na błyskawiczne a także sprawne udzielenie pomocy w przypadku wymogu. Niezbędne okazuje się także zapakowanie ze sobą aktualnych osiągów badań krwi i USG. Jeżeli przyszła mama udaje się do Europy zaleca się, by wyrobiła sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest to bezpłatna tymczasowa karta zapewniająca dostęp do wszystkich nieodzownych usług państwowej opieki zdrowotnej w trakcie pobytu w dowolnym państwie należącym do Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinie, Norwegii a także Szwajcarii. Zapewni ona nie wyłącznie uczucie kolejnego zabezpieczenia, ale może także ustrzec bezpośrednio przed poniesieniem nadprogramowych kosztów.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Ciąża