W ciąży jedz orzechy i produkty bogate w wapń

W ciąży jedz orzechy i produkty bogate w wapń

Redakcja

2016-11-22

brak komentarzy

Jak już wielokrotnie zostało powiedziane: zbilansowana dieta to priorytet dla kobiet ciężarnych. W wielu przestrzeniach pokrywa się ona z zasadami bardziej świadomego odżywiania, zalecanymi przez specjalistów ds. żywienia. Musi być zrównoważona oraz dostarczać wszystkich nieodzownych naszemu zdrowiu substancji wzmacniających. Tym samym wymaga wyeliminowania tych produkty, które pozwalają zaszkodzić, również matce jak a także dziecku.

Orzechy posiadają olbrzymie znaczenie na rozwój umysłowy dziecka

Wiewiórki wiedzą co dobre. Już nasze babcie zauważyły, że orzechy posiadają ogromne znaczenie na polepszenie pamięci a także skupienia się. Obejmują one sporo białka, tłuszczu i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które okazują się dość łatwo przyswajane przez ciało. Orzechy posiadają także wit. E , która efektywnie broni bezpośrednio przed poronieniem i wit. z zespołu B oraz wit. PP, które ożywiają rozwój płodu.

Orzechy okazują się także obfitym bogactwem cynku, który posiada znaczenie na rozwój umysłowy dziecka. Nie powinno go zatem brakować  w diecie ciężarnej!

Po 6 miesiącu ciąży przyspiesza popyt na wapń

Zapotrzebowanie na konkretne substancje zależy od zaawansowania ciąży. W 2 połowie ciąży, gdy rozwój dziecka dostrzegalnie  rozpędza się, przyspiesza popyt na sole budulcowe a także wapń. W związku z tym zatem powinnaś wtedy skierować do swojej ciążowej metody dużo więcej razowego chleba, oraz jarzyn, owoców a także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Co do tego ostatniego elementu, to odszukasz go m.in. w oliwie z oliwek, oleju słonecznikowym lub sojowym, pestkach winogron i orzechach a także nasionach słonecznika.

Każdej kobiecie w stanie błogosławionym zależy również na swoim samopoczuciu oraz urodzie, jak także na samopoczuciu oraz bezpieczeństwie rozwijającego się w jej łonie maleństwa. Pomimo tego, że matki najczęściej dobro dziecka stawiają więcej niż swoje indywidualne, nie oznacza mimo wszystko, że jedno a także drugie nie może pójść w parze.

Jadłospis ciężarnej musi okazać się zrównoważony!

Musisz mieć na uwadze, że nazbyt duża ilość konsumowanych składników prowokuje nadwagę nie wyłącznie u Ciebie, ale także u dziecka. W związku z tym musi ona okazać się kontrolowana w następnych okresach ciąży, przy współudziale specjalisty. Dobrze zatem jeżeli kobieta z prostą wagą w początkowych 6 miesiącach ciąży nie przytyje dużo więcej aniżeli 4-5 kg, zaś w ostatnich  3 nie dużo więcej aniżeli 7 kg.

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieDietaCiąża