Sposoby na ciążowe mdłości

Sposoby na ciążowe mdłości

Redakcja

2016-08-28

brak komentarzy

Poranne mdłości, którym towarzyszą czasem także wymioty, to jeden z początkowych oznak ciąży. Uważa się, że za ich pojawienie się odpowiedzialne okazują się zmiany zaburzenia gospodarki hormonalnej, które dokonują się wtedy wewnątrz organizmu, a w tym powiększenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej a więc HCG.

Czas utrzymywania się ciążowych mdłości może okazać się różny, zazwyczaj ustępują one mimo wszystko wraz z upływem I trymestru. Mimo iż okazują się zmorą praktycznie wszystkich przyszłych matek zalicza się mieć na uwadze, że są dość efektywną metody poradzenia sobie z tą przykrą dolegliwością.

Dieta

Ponieważ mdłości tworzą się na ogół po wstaniu z łóżka, gdy posiadamy pusty brzuch, zaleca się jeszcze bezpośrednio przed wstaniem z łóżka zjeść małą przekąskę. Najskuteczniejsze staną się tutaj tak zwane suche zakąski, a zatem sucharki, krakersy, migdały czy herbatniki. W okresie dnia kobieta musi spożywać często, ale małymi porcjami.

Zobacz też, których przekąsek powinnaś unikać i dlaczego.

Niezbędne okazuje się dostarczenie do żołądka witamin a także minerałów. Potrawy muszą okazać się ponadto delikatne, raczej gotowane a także duszone aniżeli smażone. Powinno się za to stronić od pokarmów tuczących i ostrych ziół. Są one ponieważ ciężkostrawne a także obciążają brzuch, wywołując dzięki to złe dobre samopoczucie.

Wśród elementów zalecanych do spożywania w okresie ciąży zalicza się niskotłuszczowe mięso, ryby, jarzyny i zboża. Co ciekawe elementem łagodzącym poranne mdłości będzie wit. B6, która obecna okazuje się między innymi w kapuście, ziemniakach, szpinaku, kalafiorze a także marchwi, ale również w nasionach roślin strączkowych, czy we wspomnianym już chudym mięsie.

Picie

W kwestii pojawienia się mdłości pomocne będzie spożycie ogromnej ilości bez gazu wody, pitej mimo wszystko stopniowo, małymi łyczkami. Woda oddziałuje korzystnie na dobre samopoczucie przyszłej mamy, ale także ułatwi redukcję toksyn z żołądka, poprawi sprawność cery, a głównie nie dopuści do odwodnienia jeżeli mdłościom będą towarzyszyć wymioty.

Na ciążowe mdłości dobre okazują się również napary z mięty, melisy a także rumianku. Poprawiają one metabolizm a także oddziałują uspokajająco, nie wszelkie mimo wszystko nadają się na rzecz w ciąży kobiet, wobec tego ich wykorzystanie zaleca się przedyskutować ze specjalistą. Kolejnym zbawiennym artykułem okazuje się imbir, który dodany do herbaty lub zalany gorącą wodą świetnie zneutralizuje poranne kłopoty. Trzeba z kolei stronić od popijania ogromnej ilości czarnej mocnej herbaty, herbaty zielonej, czerwonej i kawy a także płynów z bąbelkami.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieDietaCiąża