Karmienie piersią w przestrzeni publicznej

Karmienie piersią w przestrzeni publicznej

Redakcja

2016-10-28

brak komentarzy

Mamy karmiące własne pociechy w przestrzeniach publicznych nikogo bezzwłocznie obecnie nie bulwersują, przeciwnie – wzbudzają raczej sympatię i zrozumienie. To wiadomo rezultat XX-wiecznej modyfikacje obyczajów, ale także sprawka specjalistów i profesjonalistów, którzy od wielu bezzwłocznie lat propagują spożywanie piersią niemowlaków i niedużych pociech. A odkąd do działania owej włączyły się znane osobistości i gwiazdy zagraniczne i rodzime (bardzo oznajmić billboardy z karmiącą Anną Marią Jopek czy wzruszającą scenę, gdy Salma Hayek przystawia do gruczołów mlekowych głodne afrykańskie dziecko), stało się to wprost popularne i prawidłowo widziane. Niedziwne, że karmiące matki wychodzą z ukrycia i bez skrępowania wskazują się w parkach, supermarketach czy w środkach transportu.

Spożywanie piersią może krępować innych

Ta całkowicie naturalna aktywność może być dla pewnych trochę krępująca. I w ogóle nie myślę tu jedynie o mamach, które czasem wstydzą się odchylać publicznie biust, ale głównie o osobach, które nieoczekiwanie natykają się na karmiącą niewiastę. Pamiętam mojego szwagra, a wtedy dodatkowo narzeczonego mojej siostry, który widząc mnie w takiej dokładnie zdarzeń, próbował nieporadnie prowadzić rozmowę ze mną, równocześnie ulatniając wzrokiem po ścianach i suficie pomieszczenia. Ja – mama trojga pociech – nie byłam wcale skrępowana, i tak on czuł się głupio, będąc incydentalnym świadkiem tak intymnej, jego zdaniem, działań. I chociaż dla praktycznie wszystkich panów spożywanie piersią nie posiada całkowicie wydźwięku erotycznego, to i tak pewni mężczyźni mogą czuć się niezręcznie, widząc odkryty dekolt obcej dziewczyny. Wobec tego tak istotne jest reakcja pewnej dyskrecji w trakcie konsumowania – jeżeli nie z uwagi na siebie, to z uwagi na innych. Wobec tego zrezygnuj z konsumowania w przestrzeniach publicznych lub w towarzystwie ludzi, które, jak się domyślasz, będą skrępowane twoim utrzymaniem. Imieniny wujka, zebranie w punkcie przedszkolnym starszego potomka, spotkanie w urzędzie to nie idealny okres na upowszechnianie konsumowania piersią.

Spożywanie piersią - wyszukaj ustronnego miejsca

Wypatrywanie cichego miejsca do konsumowania to nie wyłącznie sprawa dyskrecji i utrzymania intymności. Cisza okazuje się wymagana dziecku, który z pewnością woli spożywać w spokoju, a nie w zgiełku miasta. Wobec tego, jeżeli trzeba przystawić potomka do gruczołów mlekowych, staraj się odsunąć na bok, jak najdalej od osób i samochodów. Jeżeli jesteś na przyjęciu u bliskich, wyjdź do drugiego pomieszczenia, jeżeli na ulicy – znajdź jakiś skwerek z ławką lub plac zabaw, na którym się na chwilkę ukryjesz. Nie zapominaj także, że w pewnych galeriach handlowych czy na dworcach są profesjonalne przestrzenie dla mam, w których trzeba nie wyłącznie nakarmić, lecz również przewinąć maluszka.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

CiążaDziecko