Karmienie piersią po powrocie do pracy

Karmienie piersią po powrocie do pracy

Redakcja

2016-10-23

brak komentarzy

Głowisz się, jak pogodzić karmienie piersią z powrotem do pracy? To nieprawda, że nie da się łączyć pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.

Jak karmić dziecko, gdy mieszkasz niedaleko pracy?

Zgodnie z kodeksem pracy kobiecie pracującej nawet 6 h na dzień przysługują 2 przerwy na karmienie dziecka - każda po pół godziny. Możesz zatem wyjść z pracy, by nakarmić potomka. Ciężej okazuje się, gdy do malucha masz dość daleko. Wówczas obie przerwy możesz łączyć oraz wyjść z biura 60 minut przed końcem pracy.

Lekcje rozstania

Na ogół, gdy wracasz do obowiązków pracowniczych, dodatkowo karmiąc piersią, twoje maleństwo ma już parę miesięcy – a więc jest na tyle duże, by bez kłopotów akceptować nową osobę w swoim środowisku (strach bezpośrednio przed obcymi pojawia się ok. 8–9 m-ca). Osoba, która zajmie się potomkiem w czasie twojej nieobecności, musi być dziecku wcześniej znana. Może karmić Twojego maluch pokarmem, który wcześniej odessiesz pompką i włożysz do lodówki.

Spożywanie piersią po powrocie do obowiązkach: ściąganie spożywania

Ściągania pokarmu należy się pouczyć, aby opiekunka dysponowała czym nakarmić potomka. Dużo pań stara się ściągać pokarm ręcznie. Własne ręce wydają się przecież łagodne oraz ta metoda nic nie pochłania. Nie zapominaj ale, że całościowe wypróżnianie gruczołów mlekowych zajmie ci nawet 40 minut, a w obowiązkach mocno powinno być odnaleźć tyle momentu oraz wykonać to w komfortowych warunkach. Pomyśl lecz o kupnie laktatora.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

CiążaDziecko