Jak zapobiegać wzdęciom w ciąży?

Jak zapobiegać wzdęciom w ciąży?

Redakcja

2016-08-08

brak komentarzy

Wzdęcia  to jedna z bardzo często przytrafiających się przyszłym mamom dolegliwości. Nie tylko powoduje dyskomfort, ale i potrafi wywoływać ból, utrudniający wręcz chodzenie! Jak zapobiegać ciągłym wzdęciom w ciąży?

Kobiety w ciąży muszą sobie radzić ze wzdęciami wiele razy więcej aniżeli osoba, która dziecka się nie spodziewa. Wzdęcia choć nieodpowiednio wpływają na dobre samopoczucie kobiety, najczęściej nie oznaczają nic groźnego dla zdrowia jej oraz dziecka. Jeżeli tylko nie są źródła bólu oraz nie są wielomiesięczne, raczej nie ma powodów do obaw. Zdecydowanie warto mimo wszystko przyswoić, co je prowokuje a także w jaki sposób z nimi walczyć, by nie mieć owej przykrej dolegliwości.

Rozpoznanie wzdęcia brzucha nie okazuje się najtrudniejsze. Już na I rzut oka widzimy, że na skórze znajdują się wybrzuszenia, a nam towarzyszy wrażenie sytości oraz pełna. Co je prowokuje? Gromadzące się w przewodzie pokarmowym gazy, które dostały się do niego, gdy, wraz z potrawą, połykaliśmy powietrze. Wędruje zatem ono do organizmu, który zaczyna rozpychać - wobec tego czujemy się pełni. Powietrze trafia także do jelit, co skutkuje właśnie wspomnianymi wybrzuszeniami. Ciąża okazuje się specyficznym stanem, w którym do czynników przyczyniających się do powstawania tego takie jak kłopoty dołączają kolejne. Co zatem prowokuje wzdęcia w stanie błogosławionym, jak można im zaradzić a także jak się tę schorzenie leczy?

Przyczyny ciągłych wzdęć w ciąży

Główną przyczyną powstawania wzdęć w stanie błogosławionym okazuje się fakt, że w tym stanie ciało kobiety rozpoczyna wzmożoną produkcję progesteronu. Skutkuje ona spowolnieniem czynności metabolizmu, co prowokuje nie tylko wzdęcia w ciąży, ale także to, że kobiecie ciężarnej zazwyczaj się odbija, nadmiernie wydziela gazy, posiada uczucie niestrawności. Przyczyną wzdęć w stanie błogosławionym, w jej późniejszym okresie, może znajdować się także rozrastająca się macica. Narząd uciska na brzuch a także w rezultacie znajdują się nie jedynie wzdęcia, ale a także przykładowo zgaga.

Wzdęcia u ciężarnych: zapobieganie

Jak zapobiegać wzdęciom w ciąży? Całe szczęście można wprowadzić właściwe praktyki, które wspomogą przeciwdziałać wzdęciom w ciąży lub chociażby zmniejszą częstotliwość ich pojawienia się. Podstawą okazuje się wprowadzenie adekwatnej diety. Z menu musimy zatem wyeliminować substancje, mające cechy wzdymające. Unikajmy zatem jarzyn strączkowych: grochu, fasoli, soczewicy, bobu a także jarzyn kapuścianych: kalafiora czy kapusty. Dobrym rozwiązaniem okazuje się także zmniejszenie jedzenia ogromnej ilości węglowodanów, ponieważ fruktoza również posiada cechy gazotwórcze.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieCiąża