Jak spać w ciąży?

Jak spać w ciąży?

Redakcja

2016-09-21

brak komentarzy

Pozytywny sen w ciąży jest na wagę złota. Trudno bywa się wyspać w zaawansowanej ciąży. Jeżeli wiesz, co ci w szczególności doskwiera w spaniu, możesz sprawnie zmagać z kłopotami ze snem w ciąży. Prezentujemy 10 propozycji na problemy ze snem w ciąży!

Zdenerwowanie oraz niepewność nie pozwalają pójść spać. By dostarczyć sobie pozytywny sen w ciąży bezpośrednio przed pójściem spać unikaj zatem prowadzenia kłótni, oglądania strasznych filmów a także programów telewizyjnych o smutnej tematyce – najrozsądniej wcale nie oglądaj wówczas tv. Próbuj się zrelaksować: poczytaj miłą książkę, idź na krótki spacer lub zrób parę treningów oddechowych przy otwartym oknie, zażyj odprężającej kąpieli z odrobiną lawendy, poprzytulaj się do własnego mężczyzny, wypij kojącą nerwy melisę lub liści rumianku. A gdy już się położysz do łóżka oraz zamkniesz oczy, nie wolno ci rozmyślać o absolutnie żadnych strachach ani się niepokoić!

Zadbaj o komfortową pozycję w czasie snu w ciąży - pasujący materac oraz poduszka ciążowa zagwarantują ci pozytywny sen w ciąży

By nie bolały cię plecy w ciąży, powinnaś dostarczyć w nocy komfort kręgosłupowi. Wymagane są do tego głównie 2 rzeczy: właściwa pozycja ciała a także dobry materac do spania. Najlepsze dla pleców okazuje się spanie na boku, z ugiętymi kolanami. Jeżeli zaś chodzi o materac, musi on okazać się mniej więcej twardy, sprężysty, dopasowujący się do krzywizn pleców – ma się uginać pod pośladkami, łokciami, barkami, ale utrzymywać kręgosłup, by mięśnie mogły się rozkurczyć oraz odprężyć się.

Trudno ci odnaleźć komfortową pozycję do snu w ciąży?

W 3 trymestrze ciąży komfortowe spanie to naprawdę spory problem, ponieważ wielki brzuch zakłóca właściwe położenie się. Doskonała okazuje się wtedy pozycja na boku, szczególnie lewym, ponieważ nie dezorganizuje przepływu krwi do łożyska. Przygotowując się na boku, zaleca się ułożyć między kolana niewielką poduszkę, a drugą podłożyć pod brzuch. Szczególnie pomocna okazuje się w ciąży specjalna, ergonomiczna poduszka w formie cyfry 7, która umożliwia ułożyć się komfortowo na boku. Przydaje się jako pomoc pod skroń, krótszy bok podpiera plecy, a znacznie dłuższy wyznacza się pomiędzy kolanami. Jej odpowiednia forma odciąża staw biodrowy przez lekkie uniesienie kolana oraz odpowiednie położenie pleców w położenia leżącej, co służy zapobiec bólom pleców oraz biodra. Poduszka przynosi pomoc twoim zmęczonym plecom oraz pozwala ułożyć w 1 linii kark, kręgosłup, biodra a także nogi, dzięki czemu będziesz mogła właściwie oraz rześko odpocząć. Poduszka w formie cyfry 7, przykładowo marki Supermami posiada trochę szerszą partia środkową, wobec tego przynosi także możliwość podparcia talii. W ten sposób łatwiej okazuje się ułożyć się tak, by nie ulec zbędnym napięciom karku czy pleców. Zwinięta w rogal poduszka przydaje się jako oparcie dla przemęczonych oraz obolałych pleców, a więc jako wałek pod opuchnięte nogi. Decydując się na poduszkę zwróć na pewno uwagę, czy uszyta jest z atestowanych tkanin a także wypełniona antyalergicznym włóknem (przykładowo silikonowym)


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieCiąża