Jak radzić sobie z zaparciami podczas ciaży?

Jak radzić sobie z zaparciami podczas ciaży?

Redakcja

2016-08-17

1 komentarz

Zaparcia to powszechny kłopot wielu kobiet bez względu na wiek. Zwłaszcza uciążliwe mimo wszystko pozwalają stać się w stanie błogosławionym. Ostatnie badania wskazują, że choruje na nie więcej niż 50% przyszłych mam. Przyczyną tego rodzaju kłopoty okazują się  hormony wytwarzane w trakcie ciąży.

Hormony ciążowe, a szczególnie wzrastający ilość progesteronu, opóźniają mechanizmy trawienne w organizmie a także uspokajają ruch robaczkowy jelit, co w skutkach prowokuje spore dolegliwości z wypróżnianiem.

Jak sobie z nimi radzić bez przymusu zażywania medykamentów? Czy niezbędna okazuje się konsultacja lekarska? Czy przewlekłe zaparcia pozwalają posiadać przejawem schorzenia? Czy zalegająca w jelitach treść pokarmowa grozi dziecku?

Przyczyny i skutki zaparć podczas ciąży

Hormony nie okazują się jedynym powodem kłopotów z wypróżnianiem w stanie błogosławionym. Jeżeli zażywasz suplementy żelaza to na zaparcia jesteś narażona dwukrotnie. Nie przejmuj się mimo wszystko. Mimo, iż budzą one duży dyskomfort nie zagrażają dziecku. Toksyny wytwarzane w jelitach nie przenikają do płynu owodniowego a także nie mają wpływ na rozwoju maleństwa.

Jak radzić sobie w ciaży z zaparciami?

Czujesz się żmudna a także spowolniona, masz wrażenie pełności w podbrzuszu, a w toalecie nie byłaś już od paru dni. Mamy na to radę! Kup w aptece zioła: mniszek lekarski a także siemię lniane. Herbatka z mniszka lekarskiego posiada ogrom witamin a także mikroelementów i składników usprawniających metabolizm. Poprzez stymulację wydzielania żółci pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej.

Wypróbuj też 3 smaczne diety oczyszczające z toksyn

Siemię lniane parzone (nie wyrzucaj ziarenek) lub przyjmowane na sucho w formie zmielonych ziarenek a także popijane dużą częstym spożyciem płynu pobudza motorykę jelit a także usprawnia usuwanie zmagazynowanych mas kałowych. Dodatkowo funkcjonuje ochronnie na brzuch.

Gdyby przez parę godzin nie było pożądanego rezultatu trzeba a wtedy wypróbować czopki glicerynowe lub syrop ułatwiający zmiękczenie stolca.

Zapobieganie problemom jelitowym

Aby wyeliminować problem zaparć lub wspomóc nasz ciało w trakcie metabolizmu musimy głównie skupić się na optymalnej diecie a także właściwym nawodnieniu. Jadłospis bogaty w włókno pokarmowe pomaga wyeliminować problem przykrych kłopotów a także wielu schorzeń.  Zaczynaj dzień od kubka gorącej wody mineralnej z miodem. Postaraj się, by porannego posiłku były bogate w włókno pokarmowe. Jedz owsiankę (3-4 łyżki stołowe płatków z owsa zalej poprzedniego wieczoru gorącym mlekiem, a po wstaniu z łóżka zagotuj), jogurty naturalne, śliwki suszone a także  otręby pszenne. Wprowadź świeże owoce a także jarzyny co najmniej do 4 jedzenia przez cały dzień. Pilnuj, by w każdym daniu znalazły się składniki zbożowe, tj. kasza, płatki, makarony a także wypieki pełnoziarniste.


Dodaj komentarz

Komentarze

esmeelandoon83

2016-08-30 14:25:22


no chyba ruch najbardziej działa - siedzenie to najgorszy sprzemierzeniec zaparć i hemoroidów

ZdrowieDietaCiąża