Jak poradzić sobie z katarem w ciąży?

Jak poradzić sobie z katarem w ciąży?

Redakcja

2016-11-06

brak komentarzy

Jak uwolnić się od kataru? Przeważnie sięgamy po chusteczki oraz tabletki, by od razu przystąpić do ataku, ale pozycja ulega zmianiom, gdy spodziewamy się potomka. Zakupy w aptece to skrajność. Które naturalne metody na katar w ciąży trzeba wówczas użyć?

Katar leczony ciągnie się 7 dni, a nieleczony tydzień - nie opłaca się sugerować się tą cenioną maksymą, bardzo w urodzeniu dziecka. Katar może przerodzić się w groźniejszą infekcję, zatem nie musimy go bagatelizować. O ile nie zmienia kolorystyki z przeźroczystej na żółtą lub zieloną - bo wówczas obowiązkowa okazuje się konsultacja z specjalistą - trzeba przetestować naturalne metody na katar w ciąży.

Co na katar? Tabletki to skrajność

Główną zasadą, której koniecznie muszą zastosować się do dziewczyny w ciąży, jest poprzednie analizowanie z specjalistą tych absorbowanych medykamentów. Mnóstwo ograniczeń dot. aplikowania specyfików panuje w 1 trymestrze urodzeniu dziecka, gdy formują się wszelkie organy potomka. Również w następnych m-cach urodzeniu dziecka ekspert musi stronić od przepisywania pewnych medykamentów, bo co poniektóre z nich pozwalają powodować poronienie lub spowodować przedwczesny poród. 

Naturalne metody na katar w ciąży

Z uwagi na ograniczone szansy aplikowania z medykamentów, początkowo, gdy ciężarna zadaje sobie pytanie: "Jak uwolnić się od kataru?", najczęściej udaje się to... jadłospisem.

Opłaca się wypróbować czosnek oraz cebulę, które obejmują zdrowe składniki działające analogicznie jak antybiotyk. Rekomendujemy sałatkę z odrobiną cebuli oraz papryki, która doprowadzi ciału co więcej dużo wit. C, o której podczas zachorowania także dobrze mieć na uwadze. A może na wieczorny posiłek zjeść kanapkę z pomidorem, bazylią oraz posiekanym czosnkiem? 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieCiąża