Gdzie wykonać bezpieczny tatuaż?

Gdzie wykonać bezpieczny tatuaż?

Redakcja

2017-08-21

brak komentarzy

Tatuaż może okazać się ładną ozdobą ciała i środkiem na wyróżnienie swojej osobowości. By mimo wszystko zdobił, a nie szpecił, trzeba się dowiedzieć, jak go zrobić. Zarówno samych wariantów tatuażu, jak również propozycji ich przeprowadzania jest przynajmniej parę.

Tatuaż domowymi metodami

Zdecydowanie, przeprowadzenie tatuażu sprowadza się do wprowadzenia pod skórę atramentu, powodując dzięki niemu wzór. W opinii licznych, nieskomplikowane tatuaże zrobić trzeba w czterech ścianach, bez wizyty w specjalistycznym studiu tatuażu. I naprawdę, to prawdopodobne – chociażby z użyciem szpilki i nawiniętej na nią nitki i atramentu, mimo wszystko, primo, to ryzykowne dla organizmu, ze względu na to że przy tatuowaniu może dojść do zakażeń ciała, secundo a, rezultat najczęściej nie jest tak ładny, jak gdy oddamy się w ręce specjalisty. W związku z tym także, metodę tę definitywnie odradzamy.

Studio tatuażu – profesjonalnie i bezproblemowo

Jeżeli pragniemy sobie wykonać tatuaż, dobrze dokonać tego w specjalistycznym i znanym studiu tatuażu. A to wobec tego, że tam zabieg taki jest wykonany w sposób profesjonalny – przy wykorzystaniu świetnej jakości barwników i nowych technik, a głównie bezpiecznie. Mieć na uwadze należy, że robienie tatuażu w niesterylnych warunkach może okazać się czynnikiem sprawczym zarażenia się żółtaczką, HPV, czy także HIV. W związku z tym także, skupić trzeba uwagę, Czy osoba wykonująca tatuaż:

· założyła świeże rękawiczki operacyjne,

· wymieniła igłę w narzędziu do dystrybucji i nakładania tuszu,

· używa jednokrotnego pojemnika na atrament.

Zaleca się mieć na uwadze, że zrobić da się zarówno tatuaż permanentny, a zatem taki, który przetrwa przez długi czas, oraz tatuaż tymczasowy – taki, który po mniej więcej 4 latach ulotni się w rezultaty ścierania się skóry. W kwestii tego drugiego mimo wszystko, może się wydarzyć, że po jego zniknięciu pozostanie nam blizna, w związku z tym także, profesjonalni tatuażyści go odradzają.

A może henna?

Jedną z wariantów tatuażu jest także henna – bardzo rozpowszechniona wśród kobiet w krajach arabskich, czy także w Indiach. Henna jest tradycyjnym sposobem zdobienie rąk i stóp przez obrzędem weselnym, mimo wszystko teraz trzeba ją zrobić w dowolnym miejscu. Zabieg jest pozbawiony ryzyka, a wzory zanikają ze ciała po upływie mniej więcej 2 tygodni. Jest zatem to doskonały pomysł np. na wakacyjną ozdobę ciała. Przed jej nałożeniem mimo wszystko upewnić się trzeba, czy nie jest się uczulonym na którykolwiek ze substancji mieszanki.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie