Czy warto dodawać kosmetyki do kąpieli?

Czy warto dodawać kosmetyki do kąpieli?

Redakcja

2016-08-28

2 komentarze

Kąpiele w wannie uwielbiamy prawie wszelkie. Są synonimem nocnego relaksu, relaksie po dokuczliwym a także stresującym dniu, symbolem domowego spa. A jeżeli do tego wszystkiego w ręce posiadamy ulubioną książkę lub kieliszek świetnie schłodzonego wina… Kąpiel w wannie to nie wyłącznie szansa żeby się wyciszyć a także odżywić, ale także zadbać o własny organizm. Jakie produkty do kąpieli selekcjonować a także na co uważać?

Płyn czy olejek do kąpieli?

Zdecydowana większość z nas świetnie wie, że woda, paradoksalnie, silnie wysusza skórę. Najdogodniej zatem od razu mieć pod dłonią nawilżający balsam lub masło do ciała. Właściwe produkty pozwalają mimo wszystko spowodować, że nasza skóra nie ulegnie przesuszeniu w trakcie kąpieli. Klasyczne płyny, dzięki którym otrzymujemy rezultat „kąpieli w pianie”, zazwyczaj posiadają elementy, które pozwalają działać przesuszająco na przeczuloną skórę. W związku z tym świetnym wyborem okazuje się używanie substancji do kąpieli posiadających w składzie olejki bądź zwyczajnie stosowanie olejków do kąpieli. Czemu? Oleje (między innymi migdałowy, z oliwy z oliwek)  znajdują się czymś, co nasza skóra uwielbia – tworzą na niej barierę profilaktyczną, a bardzo odżywiają ją a także nawilżają.

A może masaż lodem?... Zobacz, jak pozytywnie może działać na Twój organizm.

Świetnym wariantem znajdują się także płyny z ekstraktami owocowymi, które bardzo często pełne są w pielęgnujące skórę wit. Zdecydowanie warto także przykuć uwagę na inne cechy substancji produktów kosmetycznych do kąpieli, przykładowo olejek z lawendą pomoże wyciszyć się a także usprawnia pójście spać, a przykładowo płyn z ekstraktem z pomarańczy nie wyłącznie funkcjonuje aseptycznie a także łagodząco, ale także pobudza a także ochładza cały organizm (idealna propozycja na lato).

A może sól do kąpieli?

Dla użytkowników, którzy posiadają skórę tłustą lub skłonną do tworzenia się na niej krostek, najskuteczniejszym wyborem staną się sole do kąpieli. W pierwszej kolejności wobec tego, że sól posiada potrzebne na rzecz cery elementy, sole mineralne a także składniki mineralne (magnez, wapń, potas, jod, sód) – wskutek ciepłej wody mineralnej otwierają się pory cery a także pozwalają one bez przeszkód przenikać w głąb jej struktur. Po drugie, sole do kąpieli znajdują się zazwyczaj wzbogacane ekstraktami takimi jak płyny czy olejki do kąpieli, zatem znowu posiadamy duże spektrum cech. Po trzecie, sól funkcjonuje nieco wysuszająco, co okazuje się dobroczynne w razie użytkowników z wyższe wymienionymi kłopotami.


Dodaj komentarz

Komentarze

edytazoltowska

2016-10-25 00:14:56


ja dodaje zawsze. zapach relaksuje!

golko78

2016-08-30 14:24:51


nie wyobrażam sobie tygodnia beż kąpieli z bąbelkami :)

ZdrowieUroda