Czy kobiety w ciąży mogą łykać aspirynę?

Czy kobiety w ciąży mogą łykać aspirynę?

Redakcja

2016-11-06

brak komentarzy

Znana aspiryna to w zasadzie kwas acetylosalicylowy, który okazuje się elementem licznych specyfików na grypę. Funkcjonuje przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo.

Cechy aspiryny

Aspiryna to 1 z najbardziej znanych sposobów medycznych, który jest w domach praktycznie wszystkich z nas. Stosujemy jej od lat oraz darzymy zaufaniem, bo trzeba ją użyć do uśmierzania licznych problemów.

Bardzo często sięgamy po aspirynę w okresie zachorowania. Kwas acetylosalicylowy blokuje stanów zapalnych wewnątrz organizmu. W ten sposób aspiryna redukuje temperaturę oraz kłopoty bólowe. Jeżeli czujemy początkowe skutki zakażenia, to możemy sięgnąć dokładnie po aspirynę, którą Światowa Organizacja Kondycji (WHO) uznała, za pojedynczy z najbezpieczniejszych medykamentów na grypę.

Aspiryna dla kobiet w ciąży

Aspiryna to lek rekomendowany na dużo kłopoty, lecz dziewczyny w ciąży nie muszą wykonywać wielkich dawek kwasu acetylosalicylowego. Czemu? Ostatnie badania dowiodły, że używanie aspiryny w okresie urodzeniu dziecka może zwiększać niebezpieczeństwo pojawienia się niebezpiecznych komplikacji. Pociech kobiet, które systematycznie przyjmowały aspirynę podczas ciąży, zdecydowanie częściej rodziły się z wadami mięśnia sercowego, rozszczepem podniebienia i miały mniejszą hordą urodzeniową niż inne maluszki. Oprócz tego, aspiryna może także sprzyjać pojawieniu się komplikacji okołoporodowych.

Panie w urodzeniu dziecka nie muszą zatem na swoją dłoń zażywać aspiryny, szczególnie w wielkich dawkach. Najrozsądniej przedyskutować się z specjalistą, który analizując dany przypadek, powinno być mógł zalecić lub odradzić używanie aspiryny w urodzeniu dziecka.

Są i tak okoliczności, w których okazuje się zalecane branie aspiryny w urodzeniu dziecka. W początkowych m-cach urodzeniu dziecka specjalista może zalecić używanie aspiryny w właściwych dawkach, by zminimalizować niebezpieczeństwo utraty dziecka. Kwas acetylosalicylowy posiada właściwości rozcieńczające krew oraz usprawniające jej swobodne mikrokrążenie, przez redukuje się niebezpieczeństwo produkowania szkodliwych zakrzepów w pępowinie. Zaleca się mieć na uwadze, że dawkę ustala ekspert oraz jedynie on może zlecić stosowanie aspiryny ciężarnej kobiecie.  Naukowcy z National Institutes of Health udowodnili, że choćby niewielkie dawki aspiryny powiększają płodność panie oraz umożliwiają zajście w ciążę. Kwas acetylosalicylowy polepsza transport krwi do macicy, co rzutuje na powiększenie szans na zapłodnienie.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieCiąża