Czego nie jeść w czasie ciąży?

Czego nie jeść w czasie ciąży?

Redakcja

2016-11-20

brak komentarzy

Czego nie można spożywać w okresie 9 miesięcy ciąży? Zapewne już słyszałaś rady "życzliwych" na temat twojego jadłospisu. Tylko czy się sprawdzają? Zobacz, czego nie jest w ciąży, bo może to zaszkodzić Tobie i dziecku.

Zanim chwycisz po jakikolwiek artykuł, zastanów się prawidłowo czy nie zagrozi on tobie a także dziecku: czy będąc w stanie błogosławionym możesz go spożywać. Poznaj listę produktów zakazanych w stanie błogosławionym.

Z pewnością zatem powinnaś wykreślić ze swojego dotychczasowego menu pokarmy utrudniające absorbowanie wapnia, a staną się nimi przykładowo  zupy w proszku, konserwy mięsne, słodzone napoje z bąbelkami rodzaju cola.

Nie powinnaś również pić kawy i mocnej herbaty (niedopuszczalne określa się spożycie trunku!), bo napoje owe wypłukują z żołądka wapń.

W trakcie ciąży zaleca się powstrzymać się od surowego mięsa i ryb, ponieważ pozwalają one okazać się bogactwem zakażenia salmonellą lub toksoplazmozą. Jeżeli zatem lubisz sushi a także tatara, na okres ciąży trzeba o nich zapomnieć.

Czego ciężarna powinna unikać?

Jadłospis niewiasty w stanie błogosławionym nie może posiadać jedzenia ciężkostrawnych a także wysokokalorycznych serów pleśniowych. Nigdy nie przyjmuj na swoją rękę witamin A i D. Nadmiar witamin, a więc hiperwitaminoza, potrafi okazać się tak samo groźna na rzecz płodu jak ich brak! Powinnaś więc przedyskutować ich zażywanie ze specjalistą.

Cukier i syrop glukozowo-fruktozowy zdominował nasz jadłospis, dzisiaj trudno odnaleźć składniki, które ich nie posiadają. Zgodnie z zaleceniami wyłącznie 10 procent siły z menu powinny stanowić tego rodzaju cukry, zjadamy ich zdecydowanie dużo więcej.

Niekontrolowane picie elementów zakazanych w stanie błogosławionym - przesłodzonych przysmaków a także płynów w stanie błogosławionym może przyczynić się do nadmiernego przybierania na masie ciała, zaburzeniom węglowodanowym (jak cukrzyca w ciąży), które pozwalają stanowić bezpośrednie niebezpieczeństwo na rzecz bezpieczeństwa ciąży, makrosomii płodu, może rzutować również na przyszłe zdrowie dziecka, powiększając ryzyko otyłości a także cukrzycę rodzaju 2.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieDietaCiąża