Co powinno zaniepokoić w okresie połogu?

Co powinno zaniepokoić w okresie połogu?

Redakcja

2016-09-06

brak komentarzy

Wszyscy wokół pytają o potomka. Ale twoja sprawność, kłopoty oraz zdrowie również są istotne. Przeznacz partię godny uwagi sobie, nie bagatelizuj symptomów przesyłanych przez organizm w trakcie połogu. Radzimy, które skutki możesz wyeliminować na karb wyczerpania oraz trudów wydania na świat, a co musi cię zaalarmować oraz nakłonić do wizyty u specjalisty.

Silne krwawienie w połogu

W okresie połogu z dróg rodnych usuwane są odchody połogowe. Z początku są one bardzo duże oraz przypominają krew. Sukcesywnie i tak maź maleje oraz zmienia barwa od ciemnego czerwonego (zazwyczaj po 7 - 10 dniach od wydania na świat), przez brunatny, po zdecydowanie bardziej żółtawy (po 2-3 tyg.), by w całości zniknąć (najpóźniej pod koniec połogu). Jeżeli maź z pochwy nagle będzie nieco zdecydowanie bardziej mocna na przykład gdy podniesiesz po żmudnym relaksie, nie posiada przyczyn do obaw. Analogicznie, gdy ulegnie niewielkiemu nasileniu, a wciąż świetnie się odczuwasz, nic cię nie boli, maź nie posiada przykrego aromatu oraz nie masz temperatury. Ustabilizowanym zjawiskiem są także bóle w dole talii, nasilające się w czasie konsumowania piersią to skutek obkurczania się macicy po rozwiązaniu.

Czytaj także: Tych produktów unikaj, żeby mieć zdrowe serce

Zamelduj się mimo wszystko do specjalisty ginekologa, jeżeli:

krwawienie z dróg rodnych nagle gwałtownie się uległo, mimo że bezzwłocznie dostrzegalnie zaczęło odchodzić odchody połogowe posiadają brzydki aromat, a w co więcej uległy nasileniu oraz znowu objawiła się żywoczerwona maź posiadasz temperaturę lub etap podgorączkowy, drgawki, złe dobre samopoczucie, a nie dokuczają ci przy tym żadne skutki zakażenia dróg oddechowych boli cię dość dół talii, silniej niż w trakcie miesiączek mocz jest niejasny, a w czasie siusiania odczuwasz bolesne swędzenie lub ból.

Połóg: bolesna rana 

Jeżeli w trakcie wydania na świat doświadczyłaś nacinane krocze (lub samoczynnie pękło), założone szwy staną się początkowo ciągnąć oraz spowodować ci ból, zwłaszcza w czasie siadania. Rana po chirurgicznym zranieniu również przynosi się we znaki, swędzi oraz piecze. Po zdjęciu szwów (co zachodzi 4-5 dni po rozwiązaniu drogami rodnymi oraz po 7 dniach, jeżeli rodziłaś przez chirurgiczne cięcie) poczujesz ulgę - dotyczy to wiadomo pań, które posiadają założone szwy nierozpuszczalne.

Czytaj także: Czego nie jeść w ciąży?

Zamelduj się do specjalisty (najrozsądniej na izbę przyjęć szpitala, w którym rodziłaś), gdy:

rana po nacięciu krocza czy chirurgicznym zranieniu się rozczerwieniła, nabrzmiała, boli cię coraz zdecydowanie bardziej, coś się z niej sączy oraz trzymasz w niej pulsowanie. Taki etap potrzebuje konsultacji lekarskiej, szczególnie jeżeli posiadasz temperaturę lub etap podgorączkowy. To objawy infekcji.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieCiąża