Ból głowy w czasie ciąży

Ból głowy w czasie ciąży

Redakcja

2016-08-11

brak komentarzy

Ból głowy w stanie błogosławionym nie okazuje się zjawiskiem rzadkim a także nie jest zazwyczaj zagrożenia na rzecz mamy a także dziecka. Omawiany wielokrotnie w czasopismach poradnikowych a także na portalach internetowych kłopot medykamentów na rzecz ciąży staje się bardzo widoczny, gdy młode mamy rozpoczynają uskarżać się na wszechobecne kłopoty, wśród których jedną z najczęstszych okazuje się z całą pewnością ból głowy.

Gdy pojawia się ból w pierwszym odruchu zazwyczaj sięgamy po tabletkę. Na starcie ciąży słyszymy mimo wszystko od mamy, specjalisty czy przyjaciółki, że leki w stanie błogosławionym okazują się zakazane. Głowisz się zatem, jak sobie radzić w takich okolicznościach? Czy okazują się jakieś inne metody aniżeli farmakologia pomagające radzić sobie z bólem?

Ból głowy w stanie błogosławionym – przyczyny

Przyczyn bólu głowy w stanie błogosławionym okazuje się dużo. Nierzadko wiążą się one ze zmianami zachodzącymi w ciele przyszłej posiadamy. Bóle głowy tworzą się zazwyczaj w I trymestrze (początkowe 3 miesiące) a także powiązane okazują się z większym wytwarzaniem estrogenu a także progesteronu. Substancje owe to hormony, których zwiększona produkcja początkowo ciąży prowokuje zatrzymywanie wody w naczyniach krwionośnych a także tkankach zwanych obrzękami.

Nadmiar substancji gromadzi się także w tkankach mózgowych prowadząc do ucisku. Ten typ bólu głowy nie okazuje się szkodliwy na rzecz mamy a także dziecka. Można sobie z nim radzić samemu domowymi metodami.

W drugim trymestrze bóle głowy robią się coraz rzadsze lecz nie stale da się wyeliminować problem. Najczęstszymi przyczynami gorszego nastroju okazują się zdenerwowanie, hałas, brak snu, przeforsowanie, brak lub nadmiar ruchu, alergia, spadek samopoczucia, niewygodne łóżko i odwodnienie.

Bezpieczne metody walki z bólem głowy w stanie błogosławionym

Jeżeli mimo wszystko ból głowy już cię złapał a także nie odpuszcza to posiadamy na rzecz ciebie parę porad, które wspomogą przeżyć najcięższe chwile a także złagodzić uciążliwe objawy niedyspozycji. Podczas ataku połóż się w zaciemnionym a także cichym miejscu. Rozpocznij masować skronie a także twarz. Kolistymi ruchami uciskaj tkankę mięśniową schodząc na zmianę powyżej lub niżej w stronę karku. Możesz także poprosić o pomoc partnera. Stosuj także zimne okłady na czoło. Czasem wspomagają ciepłe kąpiele lub moczenie stóp w gorącej wodzie z odrobiną soli. W okolicznościach kryzysowych można użyć jedną tabletkę Paracetamolu (500 mg).


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieCiąża