• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Jak polepszyć swój związek i życie seksualne poprzez zdrowe odżywianie?

Duża część z nich jest niepotwierdzona w związku z pożądanym i zwiększającym wydajność działaniem niektórych produktów spożywczych. Ale dobra dieta może pomóc zwiększyć twoje libido i zapewnić twojemu ciału dobre funkcjonowanie. Zła dieta może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje życie seksualne. Na przykład, zaburzenia erekcji są często związane z otyłością i cukrzycą, które mogą być spowodowane przez złą dietę.

Żywność jest ważną częścią Twojego codziennego życia i ogólnego zdrowia. Nie może więc dziwić cię, że twoja dieta może mieć wpływ na twoje życie seksualne. Zmiana nawyków żywieniowych i zachowań może nie być lekarstwem na problemy seksualne, ale jest to dobre miejsce na początek.

Dieta i suplementy

Spożywanie dobrze zbilansowanej diety i przyjmowanie pewnych suplementów może pomóc w poprawie ogólnego zdrowia i życia seksualnego. Ważne jest również, aby unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Zdrowa dieta

Dostarczanie organizmowi odpowiednich rodzajów pożywienia może pomóc poprawić nastrój i poziom energii, aby wspierać zdrowy związek i życie seksualne. Dla zapewnienia optymalnego zdrowia, spożywaj bogatą w składniki odżywcze dietę o niskiej zawartości tłuszczów trans, tłuszczów nasyconych, dodanych cukrów i sodu. Jedz wiele różnych owoców, warzyw, całych ziaren, roślin strączkowych, orzechów i chudego białka. Aby uniknąć przybierania na wadze, nie jedz więcej kalorii niż spalasz w ciągu dnia.

Arginina i L-citrulina
Arginina, znana również jako L-arginina, jest aminokwasem używanym przez organizm do produkcji tlenku azotu. Ta ważna substancja chemiczna pomaga rozluźnić naczynia krwionośne, co sprzyja dobremu przepływowi krwi. Jeśli jesteś mężczyzną, dobry przepływ krwi do erekcji tkanek penisa jest ważny dla podtrzymania erekcji.

Kiedy przyjmujesz uzupełniającą argininę, jelita rozbijają większość z nich zanim dotrą do krwiobiegu. Bardziej pomocne może być przyjmowanie suplementów L-citrulline. L-cytrylina jest kolejnym aminokwasem, który jest przekształcany w argininę w Twoim organizmie. Małe badanie opublikowane w UrologyTrusted Source wykazało, że suplementy L-kitruliny były bardziej skuteczne niż placebo w leczeniu łagodnych zaburzeń erekcji.

Oba aminokwasy znajdują się również w żywności. L-kryulina znajduje się w żywności takiej jak arbuz. Arginina znajduje się w wielu produktach spożywczych, w tym:

  • orzechy włoskie
  • migdały
  • ryba
  • Serwatka
  • Owoce
  • warzywa liściaste

Cynk
Związek pomiędzy cynkiem a zdrowiem seksualnym nie jest do końca zrozumiały, ale wydaje się, że cynk ma wpływ na produkcję testosteronu przez Twój organizm. Jest on również niezbędny dla rozwoju spermy i nasienia u mężczyzn. Odpowiedni poziom cynku może zwiększyć płodność mężczyzn. Cynk i inne składniki odżywcze, takie jak foliany, mogą również wpływać na płodność kobiet.

Cynk jest dostępny w formie suplementu. Znajduje się również w niektórych produktach spożywczych. Ostrygi są najbogatszym źródłem tego istotnego pierwiastka w przyrodzie. Nic dziwnego, że tradycyjnie postrzegane są jako afrodyzjaki, zdolne do rozpalania pożądania seksualnego.

Alkohol
Picie alkoholu może zmniejszyć zahamowania i zwiększyć prawdopodobieństwo zaangażowania się w aktywność seksualną. Jednak może to również powodować ostre lub przewlekłe zaburzenia erekcji. Może również prowadzić do niebezpiecznych zachowań. Kiedy mieszasz seks z alkoholem, jest mniej prawdopodobne, że będziesz używać odpowiednich środków ostrożności, aby zapobiec niechcianej ciąży i infekcjom przenoszonym drogą płciową. Picie poza kontrolą może również negatywnie wpływać na Twoje zachowanie i relacje z innymi ludźmi. Nie polegaj na alkoholu, aby poprawić swoje życie seksualne.

Zdrowie odżywianie i seks

Nawyki i problemy związane z żywnością

Czasami jedzenie może być źródłem stresu i konfliktu w relacjach. Z drugiej strony, ty i twój partner możecie łączyć się ze sobą podczas wspólnych posiłków.

Jedzenie razem
W pewnym sensie, twój mózg jest najważniejszym organem płciowym. Seks zaczyna się od uczucia, intymności i pożądania. Posiłek to świetny czas na relaks z partnerem i budowanie intymności w relaksującej i przyjemnej atmosferze.

Konflikty żywieniowe
Czasami różne preferencje i nawyki żywieniowe mogą być źródłem stresu w związku. Pomagać budować intymność i zaufanie, rozmawiać z twój partnerem o zagadnieniach otaczających twój związek z jedzeniem. Źródła potencjalnych konfliktów obejmują:

  • różnice kulturowe
  • ograniczenia dietetyczne o charakterze religijnym
  • napięcie między wegetarianinem a wszystkożercą
  • napięcie między wybredną i pełną przygód jadłodajnią

Jeśli któryś z was ma historię zaburzeń jedzenia lub przewlekłego odżywiania się, może to również wpływać na wasze relacje z jedzeniem i nawzajem.

Wsparcie
Dla wielu osób waga ciała jest powiązana z poczuciem własnej wartości i wizerunkiem ciała. Jeśli Twój partner próbuje schudnąć, pomóż mu po drodze. Jeśli wiesz, że jest emocjonalnym zjadaczem, zaoferuj mu wsparcie, gdy wydaje się zdenerwowany. Krytykowanie ich wybory żywności lub patrzenie przez ramię podczas gdy jedzący no popierają dobrych uczuć. Bądź wspierający, a nie destruktywny.

Warunki związane z dietą
Wiele warunków zdrowotnych związanych z dietą może mieć negatywny wpływ na Twoje życie seksualne, jak również na Twoje ogólne zdrowie i jakość życia. Podejmij działania mające na celu zapobieganie i leczenie chorób związanych z dietą, takich jak otyłość, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu.

Nadmierna waga
Otyłość wiąże się z niższą płodnością. Nadwaga lub otyłość mogą również naruszać poczucie własnej wartości, co może wpłynąć na Twoje libido i chęć bycia intymnym.

Aby stracić na wadze, spalić więcej kalorii niż spożywasz. Jedz zdrowe porcje i ograniczaj żywność o wysokiej zawartości tłuszczu i dodawanych cukrów. Ważne jest również regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Wysokie ciśnienie krwi
Jedzenie zbyt dużej ilości sodu może zwiększyć ciśnienie krwi i ograniczyć jej przepływ. Może to prowadzić do zaburzeń erekcji u mężczyzn i zmniejszyć przepływ krwi do pochwy u kobiet. Niektóre leki na ciśnienie krwi mogą również powodować niepożądane seksualne skutki uboczne.

Aby utrzymać zdrowe ciśnienie krwi, stosować dobrze zbilansowaną dietę, nie jeść zbyt dużo sodu i codziennie uwzględniać pokarmy bogate w potas. Jeśli uważasz, że leki na nadciśnienie mają negatywne skutki uboczne, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Dostępne mogą być alternatywne leki.

Wysoki poziom cholesterolu
Dieta bogata w tłuszcze nasycone lub trans może zwiększyć twój "zły" poziom cholesterolu LDL. Zbyt duża ilość cholesterolu LDL może prowadzić do nagromadzenia się płytki nazębnej w tętnicach, co może ograniczyć przepływ krwi i przyczynić się do rozwoju miażdżycy. Miażdżyca jest podstawową przyczyną większości chorób serca. Może ona również przyczyniać się do zaburzeń erekcji.

Aby utrzymać zdrowy poziom cholesterolu we krwi, należy stosować dobrze zbilansowaną dietę bogatą w błonnik i o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i trans. Obejmuje żywność, która jest bogata w kwasy tłuszczowe omega-3.

Słodka gruszka

Anna Cisoń - prywatnie żona i matka Oli i Antka. Z zamiłowania dietetyk i dobrze się składa bo robi to co lubi.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz