• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Czy wegetarianie mają bardziej udany seks?

Jestem wegetarianinem, chodź się pokochać

Choć dieta roślinna jest bardzo korzystna dla zdrowia, dla wielu osób nie jest to argument wystarczający, aby na nią przejść. Warto więc zastanowić się nad tym, czy nie skłonić się ku niej z nieco innego powody. Okazuje się, że seks wegetarian jest często znacznie bardziej udany niż seks mięsożerców.

Wegetarianie mają lepszy seks

Seks a dieta wegetariańska

Naukowcy nie mają wątpliwości, co do tego, że dieta roślinna wcale nie pozostaje bez wpływu na popęd seksualny. Okazuje się przy tym, że w grę wcale nie wchodzi szacunkowo niższa waga ciała wegetarian niż ta, jaką mogą pochwalić się miłośnicy mięsa. Prawdą jest to, że wegetarianie mają lepsze ciśnienie krwi i rzadziej zmagają się z problemami z cholesterolem, tym razem jednak pochwalić należy przede wszystkim związki organiczne, z jakimi mamy do czynienia w roślinach.

Seks dzięki diecie zdrowej i zbilansowanej

Autorzy badań zwracają uwagę przede wszystkim na to, że w roślinach możemy spotkać fitoestrogeny. Te związki organiczne są doskonale przyswajane przez nasze organizmy. Pełnią też w nich niebanalną rolę, sprawdzają się bowiem jako wzmocnienie estrogenów, a więc hormonów płciowych.

Małpy dają przykład na udany seks

Wyniki badań z pewnością nie byłyby tak optymistyczne, gdyby nie wdzięczna grupa pacjentów. Przez jedenaście miesięcy naukowcy zajmowali się obserwacją grupy dzikich małp. Dwa gatunki zwierząt różniły się przede wszystkim dietą. Okazało się przy tym, że te, w których diecie fitoestrogeny zajmowały ważniejszą pozycję, przeznaczały więcej czasu zarówno na uwodzenie samic, jak i na same kontakty seksualne. Odkryto też, że w ich organizmach notowany jest wyższy poziom estradiolu i kortyzolu. Można więc przypuszczać, że jedzenie roślin ma wpływ także na proces ewolucji, jaki dokonał się zarówno wśród naczelnych, jak i wśród ludzi.

Roślinna dieta małp daje im lepszą sprawność seksualną

Badania te znakomicie łączą się z prowadzoną w ostatnich czasach przez PETA kampanię, której celem jest zachęcanie ludzi do przechodzenia na wegetarianizm. To właśnie przypomnienie o tym, że wegetarianie mogą liczyć na bardziej udane życie seksualne okazuje się być jej hasłem przewodnim. Jeśli więc zrezygnujemy z mięsa, nasze życie erotyczne znacząco może się poprawić.

Napisz do nas czy artykuł "Czy wegetarianie mają bardziej udany seks?" wam się podobał

Jeżeli podobają wam się artykuły takie jak ten napiszcie do nas na blog@zdrowozyc.pl. Możecie też podesłać propozycje na nowe artykuły, nam to ułatwi zadanie a wam da odpowiedzi na pytania. Wszystko po to by zdrowo żyć :)

Dorodna śliwka

Weronika Nosek - czyta, maluje i wcina to co urodzi matka natura, nasza wegetarianka w zespole.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz