• Żyjemy tak jak kieruje nas natura.
img

Ciesz się słońcem bez ryzyka, zabawki dla dzieci na słońce

Chrońcie dzieci przez nadmiarem słońca

Chrońcie dzieci przez nadmiarem słońca

Wraz z nadejściem cieplejszych dni każdy z nas chce jak najszybciej skorzystać z promieni słonecznych. Nie wolno nam jednak zapominać o tym, że ekspozycja skóry na słońce ma nie tylko swoje dobre, ale i złe strony. Prawdą jest to, że nasze ciała mogą wiele zyskać dzięki promieniom słonecznym, te ostatnie potrafią być jednak także szkodliwe zwłaszcza, jeśli pełni entuzjazmu zapomnimy o umiarze. Ważne aby zachować umiar a nie iść w kierunku wariactwa jakie ma miejsce w np. Chinach, gdzie opalenizna uznawana jest za mało modną w wyniku czego można spotkać na plaży osoby od stup do głów pokryte specjalnymi strojami anty słonecznymi. Takie podejście jest ryzykowne dla zdrowia.

Sklep z zabawkami pomaga chronić dzieci

Sklep z zabawkami pomaga chronić dzieci

Sklep z zabawkami to nie tylko zabawki (chociaż głównie tak), w sklepie z zabawkami znajdziecie też zabawki dla dzieci pomagające chronić skórę dzieci. Słoneczne kąpiele będą bezpieczniejsze dzięki zastosowaniu odpowiednich zasłon blokujących promienie UV. Odwiedź bubinek.pl i zobacz ofertę sklepu z zabawkami.

Skóra dzieci jest szczególnie delikatna, nie zaskakują więc apele o to, aby otoczyć ją jak największą troską. Najlepiej od samego początku wyrobić w sobie nawyk smarowania jej kremem przy założeniu, że on sam również nie może być przypadkowy. Faktor 30 SPF to absolutne minimum. O tym jaki faktor posiada krem, który najbardziej nam się podoba, możemy przekonać się analizując informacje znajdujące się na opakowaniu. Zwykle informowani jesteśmy także o tym, przez jaki czas, korzystając z kremu, możemy bezpiecznie przebywać na słońcu. Tu warto zresztą uczulić na jeszcze jedną kwestię, o której wiele osób zdaje się zapominać. Nie wystarczy, że naniesiemy filtr na skórę raz, tuż przed wyjściem na słońce. Jeśli ma on stanowić dla nas rzeczywistą ochronę, czynność ta powinna zostać powtórzona przynajmniej kilkakrotnie. Kluczowe znaczenie ma tu czas przebywania na zewnątrz, choć pewną rolę odgrywa także to, jaką posiadamy karnację. Więcej informacji o promieniowaniu UV pod linkiem

Kremy z filtrem ze sklepu z zabawkami

Kremy z filtrem ze sklepu z zabawkami

Promienie słoneczne mogą mieć na nas nie tylko korzystny, ale i negatywny wpływ. Zwykle utożsamia się je z procesami tak zwanego fotostarzenia, choć odpowiadają one także za poparzenia skóry. Kremy z filtrami to obecnie najpopularniejszy sposób na chronienie się przed nimi, dobrze jest jednak pamiętać o tym, że nie jest to wcale jedyna opcja, z jaką mamy do czynienia. Coraz częściej zwraca się więc uwagę na dobroczynną moc olejów. Olej kokosowy i ten, który powstaje ze słodkich migdałów, nie jest zalecany wówczas, gdy chcemy dłużej przebywać na słońcu. Olej z nasion marchwi, kiełków pszenicy, a zwłaszcza z pestek malin może okazać się jednak w tym kontekście naprawdę cennym wsparciem. Warto się nimi zainteresować także dlatego, że dla olejów charakterystyczne są także właściwości przeciwzapalne. Jeśli, mimo wszystko, nie zachowaliśmy ostrożności i naraziliśmy nasza skórę na poparzenie, także nie pozostajemy bez wsparcia. W tym przypadku pomóc mogą nam zarówno wspomniane oleje, jak i preparaty bazujące na dobroczynnych właściwościach aloesu.

Zachowanie rozsądku podczas zabaw w słoneczne dni

Zachowanie rozsądku podczas zabaw w słoneczne dni

Korzystając z promieni słonecznych w towarzystwie dzieci pamiętajmy, by chronić także ich głowy przed przegrzaniem. Pomogą w tym zarówno letnie czapeczki, jak i dziecięce kapelusze. Rozsądnie jest mieć blisko parawan, parasol lub coś co roztoczy dla was trochę cienia. Kąpiele słoneczne są bardzo przyjemne ale powinniśmy zachować rozsądek, rozsądek powinien być mocno aktywny jeżeli chodzi o zdrowie i życie naszych dzieci. Proste zabawki ze sklepu z zabawkami mogą urozmaicić zabawę ale też ochronić przed szkodliwymi promieniami UV. Dobrze dobrane zabawki będą mogły zapewnić bezpieczeństwo naszych dzieci. Miejsce wytchnienia w godzinach szczytu temperatury i nasłonecznienia pozwolą dać szansę na wytchnienie dla dziecka oraz jego rodzica. Pod parasol idziemy w godzinach kiedy słońce świeci najmocniej i tam bawimy się zabawkami, jakie urozmaicą nam czas ;)

 

Dorodna śliwka

Weronika Nosek - czyta, maluje i wcina to co urodzi matka natura, nasza wegetarianka w zespole.

Zobacz również

Wasze komentarze na zdrowozyc.pl (0)

Zostaw swój komentarz