Zwiotczała skóra na brzuchu po ciąży

Zwiotczała skóra na brzuchu po ciąży

Redakcja

2016-11-21

brak komentarzy

Ciąża a także okres po urodzeniu dziecka to moment gdy wewnątrz organizmu przyszłej mamy zachodzi dużo forsownych modyfikacji. W okresie ciąży tworzą się dolegliwości skórne, zbyt częste przetłuszczanie się skóry, rozstępy, które pozostaną również po urodzeniu dziecka. Świeżo upieczona mama zazwyczaj boryka się także z brakiem jędrności cery, nadprogramowymi centymetrami i słabą kondycją włosów a także paznokci, będącą rezultatem praktyki hormonów.

Przywrócić skórze dobrą kondycji po urodzeniu dziecka? Jest na to parę środków. Jedną z nich okazuje się obowiązkowo wysiłek, który nie jedynie pomoże wyeliminować nadprogramowe centymetry, ale także poprawi humor a także doda pewności siebie.

Brzuch po urodzeniu dziecka

Zniknie. Wcześniej czy następnie... Będzie się zmniejszał z dnia na dzień wskutek spadku wagi i obkurczania się macicy (oznaką tego czynności okazują się, zazwyczaj dość bolesne, skurcze), która musi wrócić do pierwotnych rozmiarów. Więc nie ma co szarpać włosów z głowy, gdy 3 dni po urodzeniu dziecka nie damy rady założyć teksasów sprzed ciąży (chociażby a także takie szczęściary się przytrafiają).

Jeśli posiadamy skórę zadbaną, stosownie nawilżoną a także elastyczną, a brzuch nie powiększył nam się dramatycznie, przy silnej pielęgnacji a także treningach ewentualny nadmiar skóry z upływem czasu „zredukuje się”. Nie będzie ani widoczny, ani problematyczny. Jednak w połogu uczucie estetyki może nam się ciut zmącić. W końcu zamiast jędrnego, zgrabnego brzuszka posiadamy miękką, zwisającą „podusię”. To minie, chociażby w różnym stopniu a także okresie. Na stan cery znaczenie wpływa także nasz wiek, liczba ciąż a także predyspozycje genetyczne. Jeśli na pamiątkę po ciąży zostanie nam nieestetyczny fałd cery na brzuchu, nie wspomogą treningi a także nie będziemy w stanie go zaakceptować, jest prawdopodobieństwo zastosowania pewnej „korekty” dzięki chirurga plastyka. Lepiej a także taniej mimo wszystko zapobiec, co to oznacza trenować, nawilżać a także nie przejadać się w stanie błogosławionym.

Co możemy wykonać?

Tutaj z pomocą przyjdzie zwłaszcza pielęgnacja cery. Aktywności ruchowe pozwalają pomóc, ale zaleca się wypróbować produkty silnie uelastyczniające a także nawilżające. Regularny masaż cery na brzuchu i wcieranie ujędrniających balsamów pomaga przyśpieszyć efekt odnawiania. Na odmianę jędrności a także powiększenie jędrności cery doskonałe znaczenie posiada kolagen, bardzo pochodzenia rybiego, wobec tego zaleca się dołączyć do swojego menu morskie ryby. Dla użytkowników którzy nie okazują się fanami ryb w diecie, bądź brakuje im czasu na przyrządzanie rybnych dań wariantem może być kolagen w formie leków chociażby musimy liczyć się z tym, że okazuje się on gorzej przyswajalny aniżeli taki czysty. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 305 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaCiążaPielęgnacja ciała