Wzmocnienie włosów po porodzie

Wzmocnienie włosów po porodzie

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Łysienie po porodzie to zmora dowolnej młodej matki. Szybciej czy następnie nadmierne wypadanie włosów dotknie on także ciebie. W jakim nasileniu, tego nie da się zaplanować. Okazać się może zgubisz niedużo więcej włosów, aniżeli ubywa ci codziennie. Okazać się może i tak na szczotce powinno zostawać ich zdecydowanie dużo więcej aniżeli na ogół.

Wypadające włosy po urodzeniu - to jedynie matka natura

W obu sytuacjach nie przejawia się właściwie czym niepokoić. Dermatolodzy dawno dowiedli, że poporodowa utrata włosów okazuje się zjawiskiem sprawdzonym. By je pojąć, należy ale przyswoić, że włosy posiadają swój własny cykl życia, który składa się z 3 etapów. 
Pierwsza to etap rozwoju (w inny sposób anagen), która istnieje od 2 do 6–8 lat. W owej fazie jest 90 procent włosów, które mamy na głowie.
Etap druga to katagen, a więc czas przejściowy, trwający jakieś 2 tygodni. W tym okresie włos nie będzie wzrastać oraz przyrządza się do wypadnięcia (jego koniec odrywa się od gruczoły mleczne, która jest w mieszku włosowym, oraz przesuwa bliżej wierzchniej warstwie cery). 
Trzecia etap, telogen, to okres spoczynku mieszka włosowego. Istnieje od 2 do 4 miesięcy – w tym trakcie kurczy się on oraz odpoczywa. Następnie mieszek powiększa się, ponieważ zaczyna tworzyć się w nim nowy włos. Wypycha on stary, który wypada. W trakcie urodzeniu dziecka efekt taki prezentuje się trochę w inny sposób. Wyższy zakres estrogenów powoduje, że mieszki włosowe nie docierają w fazę katagenu. Włosy nie prezentują się, a zatem jest ich dużo więcej. To z całą pewnością wobec tego możesz posiadać wrażenie, że fryzura w urodzeniu dziecka okazuje się bujniejsza aniżeli kiedyś uprzednio. 2, trzy miesiące po rozwiązaniu zmniejsza się zakres estrogenu, wobec tego włosy rozpoczynają nagle wypadać. Wśród nich są owe, które nie wypadły w czasie 9 miesięcy urodzeniu dziecka, oraz owe, które wypadłyby dokładnie obecnie – wobec tego posiadasz wrażenie, że ubywa ci ich w ekspresowym tempie.

Wit. oraz pielęgnacja włosów po urodzeniu dziecka

Nie bój się, że zostaniesz bez włosów – bez uszczerbku na urodzie możesz utracić od 20 do 30 procent włosów. Na głowie matki ich mniej więcej 100–150 tys. oraz nawet jeżeli zgubisz ich 1/3, rozbieżność nie powinno być zauważalna. Zmora ulotni się skądinąd sam, jakieś 6 do 9 miesięcy po urodzeniu, bo wówczas zaczyna cichnąć burza hormonalna oraz ilość hormonów wraca do normy. Może to potrwać długotrwalej, jeżeli karmisz piersią, bo wówczas wewnątrz organizmu jest wyższe nasycenie prolaktyny – hormonu, jakiego nazbyt duża ilość także jest powodem wypadania włosów. Czas łysienia poporodowego okazuje się znacznie dłuższy także u pań posiadających stany depresyjne po porodzie, ponieważ stresujące sytuacje nasila wytwarzanie prolaktyny nawet u tych młodych mam, które nie karmią. Mimo to opłaca się wzmacniać włosy – po to, by zwiększyć ich kondycję fizyczną, a sobie dobre samopoczucie. Po urodzeniu dziecka pozwalają posiadać one osłabione, z rozdwajającymi się końcówkami oraz to nie ze względu hormonów, a ze względu braku witamin, które ciało zużył do innych celów. Dla prezencji włosów duże wartość przejawia racjonalna dieta, bogata w mikro- oraz makroelementy, i wit. z zespoły B.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda