Wizyty u kosmetyczki w czasie ciąży

Wizyty u kosmetyczki w czasie ciąży

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

W okresie ciąży jak najbardziej można czerpać z poszczególnych zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne, ponieważ mają wpływ korzystny na urodę, a także na dobre samopoczucie. Powodują, że kobieta czuje się kusząco oraz spektakularnie. Umożliwią także późniejsze powrócenie do formy. Muszą one być mimo wszystko dobrze dobrane – delikatne a także niewiele inwazyjne.

Przeważnie lekarze radzą, by w I trymestrze zredukować używanie kosmetyków maksymalnie, by zmniejszyć styczność płodu z substancjami chemicznymi w okresie wykształcania organów. Skóra w stanie błogosławionym okazuje się skłonna do podrażnienia a także szybciej wówczas spowodować reakcję uczuleniową, której kuracja może okazać się problematyczna. Lepiej zatem stronić od eksperymentów w tym szczególnym okresie. Zawsze bezpośrednio przed skorzystaniem z zabiegu zaleca się powiadomić kosmetyczkę o tym, że spodziewasz się dziecka.

Jakie zabiegi można robić? 

Dla niewiasty w stanie błogosławionym dopuszczalne okazują się między innymi: maseczki owocowe, henna, oczyszczanie twarzy, kuracje dotleniające na twarz, kuracje przeciw rozstępom, nawilżanie a także relaksujący masaż stóp, pedicure a także manicure, relaksacyjny masaż twarzy, szyi a także dekoltu (w kwestii masażu całego ciała, decyzję najrozsądniej przedyskutować ze specjalistą).

Decydując się na salon zaleca się przykuć uwagę na czystość (dezynfekcja narzędzi) a także zbilansowaną wentylację (nie powinno okazać się duszno a także pachnieć dynamicznie lakierem itp.).

Zabiegi kosmetyczne, których ciężarna nie może robić

Solarium, intensywne opalanie na słońcu a także sauna

Jest ryzyko przegrzania ciała a także zasłabnięcia. Dodatkowo - z uwagi na hormony ciążowe - skóra w okresie zażywania kąpieli słonecznych zabarwia się nierównomiernie a także mogą powstać brzydkie plamy.

Zabiegi z wykorzystaniem prądu a także ultradźwięków

Np.: jonoforeza, elektroforeza, galwanizacja a także depilacja. Prąd przenikający przez skórę może mieć niekorzystny znaczenie na płód, zaś ultradźwięki pozwalają spowodować silne skurcze macicy, a przez to przyczynić się do poronienia.

Depilacja woskiem a także pastą cukrową

Jest ryzyko pojawienia się żylaków, a ból może okazać się odczuwany zdecydowanie bardziej dynamicznie.

Zabiegi laserowe (przykładowo depilacja)

Skóra okazuje się po nich silnie uwrażliwiona a także jest ryzyko pojawienia się przebarwień. W ciąży trudniejsza może okazać się kuracja ewentualnych komplikacji w formie poparzeń. Kobieta może czuć kuracje jako zdecydowanie bardziej bolesną.

Zabiegi wyszczuplające a także drenujące

Przykładowo drenaż limfatyczny, endermologia. Mogą wywoływać zwiększenie ciśnienia, co okazuje się niekoniecznie bezpieczne na rzecz kobiet w stanie błogosławionym. Składniki o olbrzymiej aktywności szybciej przenikają przez skórę a także trafiają do krwioobiegu, co nie okazuje się obojętne na rzecz płodu.

Zabiegi upiększające a także upiększające

Przykładowo lifting, endermologia, kuracje z retinolem, hormonami a także kwasami. Składniki występujące w tych preparatach okazują się silnie skoncentrowane, pozwalają przenikać do krwiobiegu a także wpływać na rozwój płodu.

Aromatoterapia

Nawet ulubione olejki eteryczne, w okresie ciąży pozwalają wywoływać złe dobre samopoczucie i mdłości. Dotyczy to także zapachu perfum a także kosmetyków. Nie zalicza się ponadto używać okładów rozgrzewających, czerpać z kriokomory, robić podkładu permanentnego a także tatuaży, przyjmować długich a także gorących kąpieli oraz poddawać się zabiegom kosmetologii estetycznej.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 168 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaCiążaPielęgnacja ciała