Wizyta u fryzjera i w SPA w czasie ciąży. Jest się czego obawiać?

Wizyta u fryzjera i w SPA w czasie ciąży. Jest się czego obawiać?

Redakcja

2016-08-30

brak komentarzy

Czy farbowanie włosów podczas ciąży jest niebezpieczne dla dziecka? A wizyta w SPA? My już wiemy - dowiedz się i Ty!

Wizyta w salonie fryzjerskim

W okresie ciąży nie poleca się farbowania włosów. Zawarty w farbach amoniak przenika do krwioobiegu przez łożysko. Jest także ryzyko wywołania reakcji uczuleniowej, także u kobiet, u których wcześniejsze kuracje farbowania nie wywoływały uczulenia.

Jeżeli mimo wszystko ciężarna decyduje się na zmianę odcienia włosów, najrozsądniej użyć łagodny szampon, piankę koloryzującą lub hennę. Zabiegiem bez wątpienia odradzanym w trakcie ciąży okazuje się trwała ondulacja - wdychanie oparów wytwarzanych w trakcie tego zabiegu, może spowodować zawroty głowy, mdłości, a choćby omdlenia.

Wizyta w SPA

Wizyta w SPA w okresie ciąży sprzyja relaksowi a także dobremu samopoczuciu. Idealny moment na nią wypada w drugim trymestrze- uprzednio kształtują się organy dziecka a także na rzecz bezpieczeństwa nie zaleca się w żaden przepis zakłócać ich rozwoju, zaś po 34 tygodniu ciąży kobieta musi bardzo pielęgnować siebie a także stronić od ryzyka przedwczesnego porodu.

Analogicznie jak w kwestii gabinetów kosmetycznych, coraz dużo więcej ośrodków SPA oferuje kuracje dostosowane specjalnie na rzecz kobiet w stanie błogosławionym. Choć korzystnym wyborem na pewno okazują się miejsca nad morzem (z uwagi na zwiększony popyt ciężarnej na jod), zaleca się kierować głównie bliskością do miejsca zamieszkania, żeby stronić od długiej jazdy oraz, by mieć błyskawiczną styczność z specjalistą prowadzącym.

Zobacz też, czego nie jeść w ciąży.

Jeśli mimo wszystko kobieta chce pojechać dalej, a specjalista wyrazi na to zgodę, zaleca się wybrać ośrodek ze specjalistą na miejscu a także w bliskiej odległości od szpitala. Dobrze okazuje się także upewnić się, czy ludzie prowadzący kuracje posiadają doświadczenie w opiece nad ciężarnymi.

Obsługa ośrodka musi wykonać krótki wywiad a także wymagać okazania zgody specjalisty prowadzącego (zawierającej twierdzenie na temat kondycji zdrowotnej niewiasty, potencjalne zalecenia a także przeciwwskazania). To dowodzi o profesjonalizmie a także pomaga utrzymać maksymalne bezpieczeństwo.

Zdecyduj się na domowe SPA

Jeśli kobieta chce dostarczyć sobie relaks i pielęgnację w domu a także bez wyższych środków pieniężnych, może przygotować domowe SPA. Trzeba przy tym mieć na uwadze, że w ciąży nie mogą przyjmować gorących a także długich kąpieli (co najmniej ok 20 min w 380C). Do wody mineralnej można dorzucić płyn o delikatnym zapachu, pod głowę ułożyć poduszeczkę a na dno wanny - matę antypoślizgową lub ręcznik na rzecz bezpieczeństwa. W tym okresie można zrobić użytek z maseczki na twarz, kompresu pod oczy, delikatnego peelingu, a po kąpieli można subtelnie wmasować krem przykładowo przeciw rozstępom, pamiętając o właściwym doborze kosmetyków na rzecz kobiet w stanie błogosławionym.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 153 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieUrodaCiąża