Swedzęnie skóry w ciąży

Swedzęnie skóry w ciąży

Redakcja

2016-12-02

brak komentarzy

Swędzenie cery w stanie błogosławionym to przykre wrażenie. Czasem swędzenie okazuje się zupełnie normalne, chwilami mimo wszystko wymaga konsultacji lekarskiej. Po czym poznać, co oznacza swędzenie w stanie błogosławionym a także jak pielęgnować skórę w stanie błogosławionym?

Skóra w stanie błogosławionym dość się zmienia, co przejawia związek z działaniem hormonów. Do modyfikacji pozytywnych skóry zalicza się przykładowo obniżenie łojotoku, co doceniają niewiasty borykające się na co dzień z przetłuszczającą się cerą. Jedną z tych zdecydowanie mniej przyjemnych okazuje się zaś wzrost wrażliwości na bodźce wszelkiego rodzaju a także powiązane z tym wyższe ryzyko podrażnienia cery. Wśród wielu modyfikacji jedną trudno przegapić. To swędzenie cery w stanie błogosławionym, którzy zazwyczaj pojawia się znienacka a także czasem trudno sformułować, z jakiej przyczyny. A ci pozwalają posiadać różnorodne a także zazwyczaj zależą od okresu ciąży.

Swędzenie cery w stanie błogosławionym: I trymestr

Ten pierwszy trymestr ciąży to moment, gdy skóra najmocniej reaguje na substancje kosmetyków, także te, z którymi stykała się bezpośrednio przed ciążą. Ma to związek z wyższym poziomem estrogenów, z jakiego powodu szybciej dochodzi do reakcji alergicznych. Nadmiar estrogenów powoduje także, że gruczoły łojowe funkcjonują wolniej, wskutek czego redukuje się grubość ochronnego płaszcza lipidowego naskórka. Skóra w stanie błogosławionym szybciej się przesusza, co także okazuje się powodem swędzenia.

Jak odróżnić przyczynę swędzenia cery w stanie błogosławionym? Pierwszym przejawem przesadnej reakcji na substancje produktu okazuje się swędzenie cery a także podrażnienie w miejscu, w którym został on nałożony. Gdy zaś swędzenie posiada związek z nadmierną suchością cery, jako pierwsze rozpoczynają swędzieć miejsca prawie zupełnie pozbawione gruczołów łojowych – podudzia, przedramiona, kolana a także łokcie. Już od początku ciąży może także swędzieć skóra piersi, która rozszerza się, gdy biust zaczyna się powiększać, przygotowując do karmienia.

Co pomoże na swędzenie cery w stanie błogosławionym?

To zależy od przyczyny. Jeżeli swędzenie cery w stanie błogosławionym spowodowane okazuje się podrażnieniem, musimy zmienić produkty na takie do cery wrażliwej. Jeżeli kłopot swędzającej cery spowodowało przesuszenie, pomoże systematyczne używanie balsamów natłuszczających, które odbudują barierę lipidową naskórka, najrozsądniej takich na rzecz atopików, które w składzie posiadają kompleksy zmniejszające swędzenie. Można aplikować je choćby co parę godzin, smarując wszelkie wysuszone miejsca.

Swędzenie piersi w stanie błogosławionym zredukuje krem przeciw rozstępom lub krem do biustu z odrobiną substancji minimalizujących świąd, (przykładowo peptydy awokado).

Uwaga: Bywa, że powodem swędzenia cery początkowo ciąży okazuje się rozpoczynające się atopowe zapalenie cery. To choroba o podłożu alergicznym, która w trakcie ciąży ujawnia się czasem u tych kobiet, które cierpiały na nią w czasie dzieciństwa. AZS można podejrzewać, jeżeli skóra zbyt swędzi, tworzą się na niej dziwne krostki a także pęcherzyki, a zmiany lokują się na rękach, pod kolanami oraz w zgięciach łokci. Chorobę tę może stwierdzić wyłącznie specjalista, najrozsądniej szukać pomocy u specjalisty chorób skórnych lub alergologa, który potem musi dokładnie współgrać ze specjalistą prowadzącym ciążę. W pielęgnacji domowej służy używanie emolientów przeznaczonych na rzecz atopików – również balsamów do codziennej pielęgnacji, jak a także olejku lub emulsji do kąpieli natłuszczających. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 174 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaCiążaPielęgnacja ciała