Przebarwienia skóry po ciąży

Przebarwienia skóry po ciąży

Redakcja

2016-11-20

brak komentarzy

Na ciążowe przebarwienia uskarża się prawie co druga młoda matka. Opłaca się je wyeliminować, bo te plamki szczególnie trudno zamaskować pomocą podkładu. Najrozsądniej zmiany kolorytu po urodzeniu dziecka usuwać jesienią, gdy słońce nie świeci już tak bardzo, a więc niebezpieczeństwo wystąpienia następnych ciemnych plamek jest dość nieduże.

Czemu w ciąży powstają przebarwienia

Zmiany kolorytu, które występują w ciąży, różnią się od siebie barwą, rozmiarem, a więc głębokością, na jakiej umiejscawiają się w naskórku. Różny jest więc mechanizm ich tworzenia się. Nieduże piegi tworzą się w przestrzeniach, w których pojedyncze melanocyty tworzą dużo więcej melaniny niż reszta komórki barwnikowe. Gdy owych „wadliwych“ melanocytów jest obok siebie dużo więcej, tworzą się bardziej lub mniej rozległe plamy.

Samodzielne niwelowanie ciemnych plamek po urodzeniu dziecka

Zmiany kolorytu dobrze zlikwidować chociażby dlatego, że taki defekt estetyczny dość trudno zamaskować pomocą podkładu. Idealny okres na niwelowanie ciemnych plamek po urodzeniu dziecka to jesień, gdy promienie słoneczne nie świeci bezzwłocznie tak bardzo, a zatem niebezpieczeństwo wystąpienia następnych plam jest dość niewielkie. Bezpośrednio przed startem kuracji prawidłowo jest pójść do specjalisty chorób skórnych, by ten ocenił, jak głębokie są plamy.

Jak zlikwidować przebarwienia

Jeżeli okaże się, że zmiany kolorytu są powierzchowne, to znaczy melanina zgromadziła się wyłącznie w naskórku, możesz rozjaśnić je na własną rękę, aplikując produkty ogólnodostępne w aptece czy w drogerii. Terapia nie jest zawiła, potrzebuje jednak regularności oraz cierpliwości, ponieważ okres jej trwania to najmniej 3-4 miesiące. Jej bazą jest pozytywny krem wybielający. Te produkty obejmują najczęściej wit. A, arbutynę, jak także lekkostrawne kwasy, przykładowo kojowy czy azaleinowy. Znaczna część z nich nie jedynie rozświetla plamy już istniejące, ale także blokuje pracę melanocytów, dzięki czemu nie powstają następne przebardodajwienia. Należy aplikować je dziennie, zgodnie z instrukcją umieszczoną przez producenta w ulotce.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 161 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaCiąża