Poznaj tajniki malowania rzęs

Poznaj tajniki malowania rzęs

Redakcja

2016-07-29

1 komentarz

Okazuje się, że nałożenie maskary na własne rzęsy nie jest takim prostym zadaniem, jakby się mogło wydawać. Potrzebne są garście wprawy i doświadczenia, by doprowadzić rzęsy do ładu, a przy tym uniknąć efektu posklejania. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i spraw, by poranne czynności były dla Ciebie bajecznie prostym zadaniem. Dzięki temu będziesz uwodzicielska i kusząca swoim spojrzeniem.

Krok 1 – Podkręcenie

W pierwszej kolejności, warto nasze rzęsy odpowiednio podkręcić. W tym celu najlepiej sprawdzi się zalotka. Niemniej jednak musimy jej używać na tyle ostrożnie, by nie doprowadzić do wyrwania własnych rzęs. Mniej inwazyjna metoda bazuje na użyciu zwykłej stołowej łyżki, którą przykładamy wypukłą częścią do powieki i powoli dociskamy.

Krok 2 – Przygotowanie

Najważniejszą kwestią jest, by nie pompować szczoteczką pojemnika z tuszem. Ta praktyka jest częsta, lecz niekorzystna – doprowadza do szybszego wyschnięcia naszej maskary. Pamiętaj, by na szczoteczce nie było zbyt dużo tuszu, w innym wypadku wystarczy go zebrać chusteczką higieniczną.

Krok 3 – Malowanie górnych rzęs

Zaczynamy malowanie rzęs! Początkowo naciągnij powieki w kierunku skroni i delikatnie nakładaj maskarę. Zacznij od nasady rzęs i zygzakowatym ruchem kieruj się ku górze. Ilość warstw tuszu zależy od Ciebie, ale pamiętaj, by każda z nich wyschła zanim zostanie nałożona następna. Lepiej sprawdza się nałożenie kilku cienkich warstw niż jednej grubej, która dodatkowo obciąża rzęsy.

Krok 4 – Poprawki

Jeżeli jeszcze nie nabrałaś wprawy, nie martw się! Z czasem dojdziesz do poziomu mistrzowskiego, a w momencie, gdy zostało na Twojej powiece jeszcze trochę tuszu, z pomocą przyjdzie patyczek kosmetyczny. Nałóż na niego niewielką ilość mleczka i wytrzyj zabrudzenie. Proste!

Krok 5 – Malowanie dolnych rzęs

Dolne rzęsy niech będą Twoim ostatnim punktem w makijażu. Możesz pociągnąć tuszem wszystkie, lecz by wyglądały naturalnie wystarczy pomalowanie tych przy zewnętrznym kąciku oka. Trzymaj szczoteczkę w pionowej pozycji. Wtedy uda Ci się pomalować nawet najkrótsze włoski.

Krok 6 – codzienna pielęgnacja

By zapewnić swoim rzęsom wsparcie na co dzień, warto rozpocząć intensywną kurację wspomagającą wzrost pięknych, gęstych i ciemnych rzęs. Wystarczy ku temu jeden produkt – Make Lash, czyli aktywne serum, które odżywia i uelastycznia rzęsy. Kuracja sprawdza się zarówno u kobiet, które mają rzadkie i cienkie włoski, jak i u tych pań, które są po przebytej chemioterapii. Skuteczność potwierdzona klinicznie!

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 240 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

heinas

2016-10-23 18:44:12


ja mam bardzo rzadkie rzęsy więc ciężko mi osiągnąć efekt grubych, lśniących rzęs niczym u gwiazdy. potrzebuje dobrych kosmetykow z dobrym aplikatorm zeby udalo mi sie cos takiego osiagnac.

Uroda