Metody przeszczepów włosów

Metody przeszczepów włosów

Redakcja

2016-07-29

brak komentarzy

Przeszczep włosów to jedna z najskuteczniejszych i jednocześnie najdroższych metod przywracania fryzurze dawnej świetności. Cena zabiegu waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jakie są najpopularniejsze metody zabiegu i na czym polegają?

Strip

Metoda polega na pobieraniu wycinków zdrowej, owłosionej skóry głowy, która nie została dotknięta działaniem hormonu DHT (dehydrotestosteronu). Wycinki zostają podzielone na niewielkie partie zawierające od 1 do 4 włosów. Następnie wszczepia się je w niewielkie nacięcia, które chirurg wykonuje w skórze poddanej łysieniu. W ciągu 2-3 miesięcy od zabiegu przeszczep „przyjmuje się”, a włosy zaczynają rosnąć. Zabieg wykonuje się ze znieczuleniem miejscowym. Zwykle trwa od 2 do 6 godzin.

FUE

Zabieg FUE (Folliculat Unit Extraction) nie wymaga użycia skalpela i nacinania skóry. Okolica, z której pobierane są zespoły mieszkowe zostaje znieczulona. Narzędzie służące do pobierania jest wyjątkowo cienkie (około 1 mm). Pobrane mieszki zostają poddane dokładnym badaniom pod mikroskopem. Następnie lekarz wybiera najzdrowsze, nieuszkodzone włosy. Po znieczuleniu nieowłosionej skóry (tzw. biorczej), następuje implantacja zespołów mieszkowych. Zabieg trwa około 5 godzin. Przez ten czas przeszczepionych zostaje nawet kilka tysięcy włosów. Pacjent może powrócić do codziennych czynności od razu po zakończeniu zabiegu. Ewentualne zaczerwienienie związane z przeszczepem znika już po kilku dniach.

 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 186 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda