Jakich zmian w ciele spodziewać się po porodzie?

Jakich zmian w ciele spodziewać się po porodzie?

Redakcja

2016-09-11

brak komentarzy

Nadprogramowe centymetry, rozstępy czy słabsza forma skóry po urodzeniu dziecka – to tylko niektóre sprawy, którymi przejmują się matki. Poród może przecież wywoływać określone „skutki uboczne”, które nie pozwalają na odzyskanie dobrej samooceny, zwłaszcza w sferze intymnej.

6 tygodni – tyle według ekspertów ciągnie się połóg, a więc krótko wyjaśniając czas cofania się modyfikacji, które zaszły wewnątrz organizmu dziewczyny w czasie urodzeniu dziecka. Powrócenie do kondycji sprzed wydania dziecka na świat to mimo wszystko kwestia dość osobista. Co poniektóre nowiutko upieczone matki mają się świetnie generalnie od razu i szybko odnajdują się w swojej funkcji i nowych okolicznościach, innym dotarcie do siebie również psychicznie, a także fizycznie zabiera sporo dużo więcej czasu.

Prostej zasady nie ma, też jeżeli chodzi o sferę intymną. Sylwetka dziewczyny po rozwiązaniu przejawia zadziwiające naturalne cechy do odbudowy, ale okeślone zmiany, które dokonują się w trakcie wydania potomka na świat, szczególnie, gdy dokonuje się to ścieżkami natury, samoistnie jednak się nie cofną.

Czytaj także: Zmarszczki od spania na boku – jak im zapobiegać?

Co poniektóre z kobiet aprobują taki stan rzeczy i nie mają potrzeby ingerencji lekarskiej. Wzrasta mimo wszystko liczba kobiet, które po paru czy parunastu m-cach od wydania dziecka na świat, a także następnie powracają do eksperta z pytaniami i kłopotami związanymi przykładowo z wyglądem i stanem pochwy czy bezzwłocznie nie tak samo jak niegdyś zadowalającym życiem seksualnym. Coraz więcej kobiet jest także świadomych tego, że to nie wymysł czy banalny temat, o którym nie można prowadzić rozmowę, ale pewien mankament, który z sukcesem trzeba leczyć.

Ginekologia estetyczna

Chirurgia plastyczna czy estetyczna kojarzy się nam w pierwszej kolejności z odsysaniem tkanki tłuszczowej, operacją nosa czy plastyką biustu, a te elementy ciała, jak pochwa, srom czy punkt G to dla praktycznie wszystkich z nas terminy, które nijak posiadają się do przywołanych dziedzin. Jak mimo wszystko mówią eksperci, kuracje powiązane ze sferą intymną to już obecnie norma, a ginekologia estetyczna, a więc branża, która się nimi zajmuje, rozwija się w szybkim tempie.

Czytaj także: Jak się pozbyć brzucha po ciąży?

Należy nadmienić np. o jednym z bardzo często występujących po urodzeniu dziecka kłopotów natury intymnej, a więc tzw. luźnej pochwie. Rozciągnięcie jej ścian gwałtownie obniża zadowolenie ze stosunków seksualnych, a w dodatku nazbyt duże wejście do pochwy powiększa niebezpieczeństwo pojawienia się zakażeń.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 179 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieUroda