Jak stosować olej kokosowy na włosy? 4 najlepsze sposoby

Jak stosować olej kokosowy na włosy? 4 najlepsze sposoby

Redakcja

2016-09-04

1 komentarz

Chcesz, żeby Twoje włosy lśniły, odzyskały sprężystość i siłę? Stosuj olej kokosowy. Polecamy 4 najlepszych metod olejowania włosów.

Trudno dyskutować z osobami twierdzącymi, że zjawiskowe, gęste a także lśniące w słońcu włosy to 1 z najsilniejszych kobiecych walorów. Owszem, zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda z nas została tak samo hojnie obdarowana przez naturę w tym zakresie, stajemy się mimo wszystko świadome tego, że to z całą pewnością na podstawie stanu naszych włosów pogląd na nasz temat wyrabia sobie dużo nieznajomych ludzi. Dobrze więc, abyśmy sięgnęły po olej kokosowy w trakcie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zobacz też, jak działa ocet jabłkowy na włosy

Badanie naukowe potwierdzają, że budowa oleju kokosowego okazuje się zbliżona do owej, jaką mają proteiny włosa. To z całą pewnością dlatego szampony oraz odżywki z jego odrobiną przybliżają do tego, że nie notuje się utraty wspomnianych protein a także to bez względu na to, czy stykamy się z włosami zdrowymi, czy też zniszczonymi w wyniku niewłaściwej pielęgnacji. Kobiety, które chcą, by ich włosy błyskawicznie odzyskały upragniony blask, muszą pomyśleć nad zakupieniem nie profesjonalnych odżywek, ale samego oleju kokosowego.

1. Zamiast szybkiej odżywki

Można używać go jako zwykłą odżywkę – a zatem wkładać parę łyżeczek oleju na mokre włosy, a potem je spłukiwać – można mimo wszystko także pozwolić mu działać długotrwalej.

2. Maska na noc

Znakomite skutki powoduje posmarowanie włosów olejem kokosowym na wieczór (włosy muszą być umyte, a z olejem nie zaleca się przesadzać, parę łyżeczek to maksymalna dawka), a potem spłukanie go zaraz po wstaniu z łóżka. Działania takie muszą być ponawiane co parę dni, a na pewno błyskawicznie dostrzeżemy, że rozpoczynają przynosić skutki.

3. Wmasowywanie w skórę głowy

Wiesz już, jak stosować olej kokosowy na same włosy, ale nie zapominaj też o skórze głowy. Nie zagrozi także wmasowanie oleju kokosowego w skalp. Taki masaż wzmacnia cebulki i dodatkowo relaksuje. Olej kokosowy zwalcza także łupież, pobudza ukrwienie cery oraz regeneruje cebulki włosów pobudzając je do działania.

4. Nawilżanie zniszczonych końcówek

Może się wydawać, że olej kokosowy regeneruje głównie cebulki włosów, a jednocześnie bywa zalecany głównie z tym ludziom, którzy marzą o włosach lśniących, pozbawionych łupieżu oraz rosnących prędzej aniżeli do tej pory. Doświadczenia kobiet potwierdzają mimo wszystko, że jego cechy ujawniają się i a wtedy, gdy wmasowujemy go w końcówki mokrych lub co najmniej zwilżonych wodą włosów. Możliwości oleju kokosowego powodują, że końcówki tracą zwykłą dla siebie suchość, gdy zaś robią się nawilżone cała powierzchnia włosów zaczyna sprawiać wrażenie zdrowszej. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 163 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

misiapusia

2016-10-07 09:27:56


szczególnie w okresie jesienno zimowym warto zwrócić uwagę na pielegnacje wlosow bo i pogoda i czapki ktore ciagle rozwalaja fryzure, kaptury niszcza je itp.

Uroda