Jak się pozbyć zmarszczek na szyi?

Jak się pozbyć zmarszczek na szyi?

Redakcja

2016-09-04

brak komentarzy

Skóra na szyi zdradza Twój wiek? Skuteczne zabiegi lub kremy do twarzy sprawią, że będzie ładna i jedwabista w dotyku jak u nastolatki! Nie wieszysz? Zobacz, jak sie pozbyć zmarszczek na szyi domowymi szybko i skutecznie. 

Twarz nie jest jedynym elementem, który świadczy o naszym wieku. Spójrz na zagraniczne gwiazdy – Sophię Loren lub Goldie Hawn – ich wiek zdradza głównie zwiotczała skóra szyi. Na zmarszczki na szyi pracujemy od najmłodszych lat. Tendencja do garbienia się lub nagminnego czytania w łóżku z opuszczoną głową doprowadza do powstawania oraz pogłębiania się poziomych bruzd na szyi i dekoldzie. Niekorzystnie na stan skóry tych partii ciała wpływa także spanie na olbrzymiej poduszce (wówczas na szyi pojawia się drobna sieć niedoskonałości) czy też na boku (tak powstają pionowe rowki na dekolcie) czy długotrwała praca przy biurku, kiedy podpieramy się rękami o brodę lub szyję.

Zmarszczki na szyi u kobiet w wieku 40+

Niechciane zmiany na tak delikatnym fragmencie ciała, jakim jest szyja, powodowane są przez:

  • promieniowanie słoneczne,
  • klimatyzację,
  • papierosy,
  • wypijanie niewystarczającej ilości płynów,
  • gwałtowne zrzucanie nadwagi.

Zdaniem kosmetologów największe znaczenie na powstawanie zmarszczek na szyi ma genetyka. Analogicznie jak różnimy się budową ciała, tak też różnie prezentuje się skóra na szyi. Nie oznacza to, że musimy biernie poddawać się szybszemu procesowi starzenia. Nie wiesz, jak się pozbyć zmarszczek na szyi? Skórze szyi służą kremy z antyoksydantami, które posiadają właściwości nawilżająco-ochronne. Należy je stosować na partie podatne na siły grawitacji, czyli fragmenry skóry od dekoltu do brody.

Jeżeli stosujemy maseczki, nigdy nie pomijajmy okolic szyi, dbając o nią analogicznie jak o twarz.

Zobacz też: Jak pielęgnować usta domowymi sposobami?

Do jadłospisu włączmy soki z warzywami przyrządzane w domowej sokowirówce lub tzw. „soki jednodniowe”. Unikajmy za to tych w kartonach, ponieważ posiadają sporo chemii.

Zabiegi gabinetowe

Dla kobiet czterdziestoletnich sama codzienna pielęgnacja skóry może mimo wszystko nie wystarczać. Zdecydowanie warto zatem sięgnąć po efektywniejsze metody powstrzymywania mechanizmów starzenia, które oferuje medycyna estetyczna. Chtywajmy się zabiegów nawilżających, odświeżających i regenerujących skórę szyi. Zacznijmy od regularnych peelingów. Po 40-tce możemy się poddać kuracji ultradźwiękowej, mezoterapii, stosować wypełniacze oraz toksynę botulinową, na nieablacyjnym laserze frakcyjnym skończywszy. Wybór metody zależy od trudu, jaki pragniemy włożyć w pielęgnację delikatnych partii skóry.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 220 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda